Zor ama güzel

Zor ama güzel
Cumartesi 20.07.2013

37 yaşında yeni bir transfere imza atarak Milan'dan Atalanta'ya giden Mario Yepes'i örnek aldığını belirten Kolombiyalı stoper: Avrupa'ya açılan, Türkiye'de söz sahibi bir takıma geldiğim için mutluyum

Beşiktaş'ın yeni transferi Pedro Franco, siyah-beyazlı kulüpteki ilk günlerini "Zor ama güzel" şeklinde ifade etti... Brezilya, Arjantin gibi Latin ülkelerinden bir takıma gitmenin kendisi için daha kolay olacağını vurgulayan 22 yaşındaki Kolombiyalı stoper, "Buna rağmen Beşiktaş'ta oynamayı tercih ettim" dedi. Kartal için, "Büyük bir takım" ifadesini kullanan ve "Bir Avrupa kulubünün formasını giyeceğim için mutluyum" yorumunu yapan genç futbolcu, "Buraya şampiyonluk yaşamak ve başarılı olmak için geldim" ifadesini kullandı.

KAMPTA ORTAM ÇOK İYİ
Beşiktaş'ın kampında olmanın kendisine gurur verdiğini belirten Franco, "Avusturya'da çok güzel bir ortamdayız. Kamp bölgesi de takım içindeki hava da oldukça iyi. Şu an için bazı eksiklerimiz olabilir ama sezon başlayana kadar en iyi seviyeye çıkacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu. Beşiktaş kariyeri konusunda net ifadeler kullanmaktan kaçınan Kolombiyalı savunma oyuncusu, "Şu an için beldiğim tek şey var o da çok çalışmam gerektiği. Gelecek için erken konuşmak doğru olmaz. Her şeyi gün be gün yaşayıp, görmek lazım. Bu günlerde farklı duygular içindeyim. Ve büyük hedeflerin peşinde. Tabii söz konusu hedef olunca her yol başarıya çıkıyor. İyi bir kulübün formasını giyiyorsanız elbette sahada iyi şeyler yapmak zorundasınız. Umarım bunu başarabilirim" ifadesini kullandı.

FERNANDES'E KARŞI OYNAMAK ZOR
Fernandes'ten övgü ile söz eden Franco, "Onu savunmak zorunda kalmayacağım için şanslıyım. Çünkü top ayağındayken ne yapacağını kestirmek son derece zor" dedi.

İDOLÜM YEPES

İdol olarak 37 yaşında yeni bir transfere imza atan ve 3 yıl formasını giydiği Milan ile yollarını ayırarak Atalanta'ya giden vatandaşı Mario Yepes'i gördüğünü belirten Pedro Franco, "Kolombiya'da oynanan futbol Türkiye ve Avrupa'ya göre çok farklı. Mario Yepes gibi gibi devamlılığı olan ve uzun yıllar futbolun zirvesinde kalabilen bir futbolcu olabilmek istiyorum. Bazı özelliklerimi de Yepes'e benzetiyorum. Mesela ben de defanstan topla çıktığımızda ayağa ve hızlı oynamayı tercih ederim" yorumunu yaptı.

OSCAR CORDOBA ÖVDÜ
Beşiktaş'a transferi gündeme gelince 100. yıl şampiyonluğunda siyah- beyazlı takımın kalesini koruyan Oscar Cordoba ile konuştuğunu vurgulayan yıldız oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cordoba, Beşiktaş ve Türkiye'den sürekli övgü ile bahsetti. Çok iyi şeyler anlattı. Özellikle Beşiktaş taraftarından uzun uzun söz etti. Ondan dinlediklerim karar almamda çok yardımcı oldu. Burada güzel bir ortam ile karşılaştım. Hatta Oscar Cordoba'nın anlattığından daha hoş şeylere de tanık oldum. Ama yine de biraz daha alışmam gerek."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN