Örnekli isyan!

Örnekli isyan!
Pazartesi 22.07.2013

Sözleşme yenilenmek istenen Portekizli oyuncu önerilen 2.2 milyon euro'yu kabul etmedi Fernandes, "Takımına hiç katkıları olmayan bazı oyuncular benden çok kazanıyor. Riera ve Krasic benden daha mı başarılı?" dedi

Beşiktaş, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Manuel Fernandes'i nikah tazelemek için masaya çağırdı. Geçtiğimiz günlerde BJK TV'ye "Beşiktaş'ta mutluyum. Kalmak istiyorum. Ancak bu sadece benim kararıma bağlı değil" diyerek "iyileştirme" mesajı vermişti. Yönetim de Portekizli yıldıza "Bu yıl aldığın 2.2 milyon euro'yu sonraki iki yıl için de verelim" teklifi yaptı.. Üç yıl için 6.6 milyon euro'yu az bulan Fernandes 8 milyon 250 bin euro istedi. Portekizli futbolcu bu rakamı talep ederken G.Saray'ın sol beki Albert Riera, F.Bahçe'de kulübeye bile girmekte zorlanan Milos Krasic'i örnek gösterdi. Bu kıyaslama pazarlık masasında tatsızlığa neden oldu.

450 BİN EURO ZAM İSTİYOR

Fernandes, "Ben kalmak istiyorum. Ancak şu anda oynadığım paraya olmaz. Riera ve Krasic takımlarına ne kadar katkı sağlıyor ki benden fazla kazanıyorlar. Drogba, Sneijder, Sow ve Meireles'i hesaba bile katmıyorum" yorumu yaptı. Yönetim "iyileştirmeye" olumlu bakarken Fernandes'in yıllık 450 bin euro'luk zam isteği fazla bulundu. Fernandes'in görüşmede Melo'nun yılda 4 milyon euro'yu bulan kazancını da emsal gösterdiği öğrenildi. Yönetim kamp dönüşünde teknik direktör Bilic'e Fernandes'in isteğini iletecek. Başkan Fikret Orman, "takımda huzursuzluk yaratır" diyerek sıcak bakmamasına rağmen 200-250 bin euro'luk iyileştirme sinyali verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN