İnönü'de yıkıma devam

İnönü'de yıkıma devam
Cuma 26.07.2013 18:42

İnönü Stadı'nda bulunan tarihi eserlerin yıkımı engelleyecek türde olmadığı açıklandı. İnönü'de bir yandan yıkım devam ederken diğer yandan da kazı çalışmaları sürdürülecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü Stadı'nda yıkım çalışmalarının devam etmesine karar verdi. Bugün statta bir dizi incelemelerde bulunan Koruma Kurulu, yıkımın devam edebileceğini ama kazı çalışmalarının ise müze denetimi gözetiminde yapılacağı açıklandı.

BJK İnönü Stadı'nın yıkımıyla ilgili belirsizlik giderildi. Tarihi eser kalıntıları iddialarıyla ilgili koruma kurulu heyeti bu sabah stat inşaatında inceleme yaptı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, inşaatın belirledikeri programa göre devam edeceğini açıkladı.

Bugün Anıtlar 3 nolu Yüksek Kurulu'ndan yetkilililer yıkım alanında, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile incelemelerde bulundu. Başkan Fikret Orman, incelemenin ardından yaptığı açıklamada stat inşaatıyla ilgili herhangi bir sorun olmadğını söyledi.

Yıkımı engelleyecek herhangi bir tarihi esere rastlanılmadığını vurgulayan Başkan Orman, inşaatın belirlenen program çerçevesinde devam edeceğini açıkladı.
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN