Son transferim

Son transferim
Cuma 26.07.2013

Tolga Zengin: Bu benim ilk transferim, inşallah son olur. Trabzon'a nasıl hizmet ettiysem eğer, Beşiktaş'a da öyle edeceğim! Hem beni benimseyen, hem benim benimsediğim; haksızlığa karşı her daim dik duran bir camiaya gidiyorum

Beşiktaş ile anlaşan ve yeni sezonda siyah-beyazlı formayı terletecek olan Tolga Zengin, kentten ayrılmadan önce Faroz mevkisinde kendisine ait balıkçı barınağında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Tolga, 1996 yılından bugüne kadar 17 yıl boyunca çeşitli kategorilerde Trabzonspor'un şanlı formasına hizmet ettiğini ifade ederek, "Türk futbolunda Tolga Zengin olarak bir yerlere geldiysem de bunu önce Allah'a sonra Trabzonspor'a borçluyum. Trabzonspor'un bana kattığı değerler parayla pulla ölçülecek değerler değildir" dedi. Tolga şöyle devam etti:

DOĞRU BİR DURUŞ SERGİLEDİM
"Bu transfer tamamen Trabzonspor'un menfaatleri doğrultusunda gerçekleşmiştir. Şahsımın kulüp yönetiminden tek talebi, Trabzonspor'dan ayrılışım söz konusu olacaksa, annemin yanında olmak adına tercihimi yurt dışı değil de, yurt içi olarak kullanmaktı. Yurt içindeki tek tercihim de Beşiktaş'tı. Yurt içinden gelen diğer tekliflere de aynı cevabı verdim."

HAKKIM VARSA EĞER, HELÂL OLSUN

"Yaşanan süreç beni çok yordu. Bu, benim ilk transferim; inşallah son transferim olacak. Trabzon'un bir evladı olarak, bu ayrılık benim için hiç de kolay değil fakat insan hayatında böyle şeyler yaşayabiliyor. Bu şanlı forma altında Allah bana bir de şampiyonluk yaşamayı nasip etti. Trabzon'u, Trabzonspor'u ve Trabzonspor taraftarını asla unutmayacağım ve onlar benim için hep özel kalacaklar. Bu kulübün gerçek sahibi taraftarlardır. Şahıslar geçicidir, baki kalacak olan kulüptür. Allah Trabzonspor'a zeval vermesin. Hakkım yoktur ama varsa da herkese helâl olsun, siz de hakkınızı helâl edin."

HİÇ KİMSEDEN ÜRKMÜYORUM
"Beni gerçekten isteyen bir yere gidiyorum. Hem beni benimseyen hem de benim benimsediğim bir camiaya gidiyorum. Duruşu olan bir camiaya gidiyorum. Benim gibi haksızlığa karşı dik duran bir camiaya gidiyorum. Ondan dolayı mutluyum. Buradan ayrılacaksam, tek tercihimin Beşiktaş olacağını söylemiştim. Beni ürküten şey yok. Futbol İstanbul'da da Trabzon'da da aynı, korkulacak bir şey yok. Gideceğiz güzel çalışacağız ve işimizi yapacağız."

ŞAMPİYON TAKIMIN OYUNCUSUYUM
"Ben şampiyon olan bir takımın futbolcusuyum. Her zaman söyledim, kupasında değilim. Kupa, dediğim gibi teneke parçası. Ben zaten şampiyon olmuşum. Burada olsaydım da kutlamayacağımı söylemiştim. Ben bunu kutlamam. Geç gelen adelet, benim için adalet değildir. Yapılan şeyleri camiaya hiçbir zaman mal etmedim ama camia bunu sahiplenirse kendilerine mal etmiş oluyorlar. Onları ayırmak lazım. Bizim tavrımız bu işi yapanlara, onlara sahip çıkanlaraydı. Benim gittiğim camia Allah'a şükür buna karşı duruşunu sergiledi. 'Aklanın gelin' demiştir, kupasını iade etmiştir. Bizim şampiyonluğumuzu ilk kutlayan, bizim değerlerimize sahip çıkan camiadır. Ben de, bugüne kadar ne yaptıysam doğrulukla, vicdanımla yaptım."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN