'G.Saray'ın stat istediği yalandır'

'G.Saray'ın stat istediği yalandır'
Cumartesi 27.07.2013

Başkan Orman: G.Saray bizden stat istemedi. İçimizdeki asalaklar Beşiktaş'ın iktidarından yararlanmak istiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Lig TV'ye önemli açıklamalar yaptı. Orman, İnönü'de tarihi eser bulunması ile ilgili "Senelerce maketlerle 'yapacağız' diye insanları kandırdılar. Şimdi de 'yapamazlar' diyorlar. Maalesef bu bu yalanları Beşiktaşlılar çıkarıyor. Bunları Beşiktaş'ın iktidarından faydalanmak isteyen asalaklar olarak görüyorum. Yeni açık tribünü 1963 senesinde yapılmış. Burada nasıl tarihi eser olur? Anıtlar Yüksek Kurulu'nu davet ettim, gelip baktılar ve sorun olmadığını söylediler" dedi. F.Bahçe'nin kendilerine stat için destek verdiğini, Galatasaray'dan aynı davranışı göremediklerini vurgulayan Orman, "Aziz başkan 'taraftar istemiyor ama biz stadı size veririz' dedi. Bu duruş bizi etkiledi. G.Saray'ın Özhan abinin (Canaydın) döneminde Beşiktaş'tan bir stat isteği olduğu yalandır. Çünkü ben o zaman tesislerden sorumluydum. Hiç böyle bir konuşma geçmedi. Serdar Bilgili'ye de sordum, o da 'yok' dedi" diye konuştu.

Başbakan destek verdi
Orman, Kasımpaşa Stadı'nda oynayacak olmaları ile ilgili ise "Bizde çatlak sesten başka bir şey çıkmıyor. Sıkıntılar vardır biz misafir gidiyoruz. Sonuçta misafir gidilen her yer ev sahibine sıkıntı çıkartır. Biz kavgaya gitmiyoruz. Sayın Başbakan çok büyük destek verdi. Sayın Başbakan, adam gibi adamdır. Ağzından çıkan hiçbir lafta geri adım atmaz. 'bu stat yıkılacak, yerine yenisi yapılacak' dedi. Onun desteği olmasa yapamazdık" dedi.

Adebayor'u getiririz
Transferler hakkında da konuşan Orman, "Şu ana kadar 10 milyon euro harcadık, sattığımız oyunculardan da 2 milyon euro geldi. Tolga'yı çok ucuza aldığımızı düşünüyorum, fakat Tolga'nın tek alıcısının biz olduğumuzu göz önünde bulundurarak da pahalıya aldığımızı düşünüyorum. Tek alıcıydık. Adebayor ile ilgileniyoruz ama Almeida'ya bağlı. Almeida fazla çalışmıyor. Şartlarımızı kabul ederse kalır, yoksa Adebayor'u alacağız" dedi. İnönü müjdesi: Devam Bu arada Kültür ve Turizm Bakanlığı, İnönü'de yıkım çalışmalarının devam etmesine karar verdi. Dün inceleme yapan Anıtlar Kurulu çıkan kalıntıların çalışmaları etkiler nitelikte olmadığına hük
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN