Gücüne güç katacak

Gücüne güç katacak
Cumartesi 27.07.2013

Tolga, Beşiktaş taraftarına mesaj yolladı: Trabzonspor taraftarının gönlümdeki yeri ayrıdır. Şimdi yine çok tutkulu ve güçlü bir taraftarın önünde oynayacağım için heyecanlıyım. Beşiktaş formasını alınterimizle ıslatıp elimizden gelenin en iyisini yapacağız

Trabzonspor kalesinde devleşirken şike sürecinde alınterine sahip çıkmasıyla, Hak yolunda yürüyen herkesin ayrıca takdirini kazanmıştı Tolga Zengin. Hasta annesine daha yakın olmak onu çok sevdiği Trabzon'dan koparırken, her zaman saygı duyduğu Beşiktaş'la yollarını kesişiyordu. Yerde bulduğu ekmeği öpüp anlına koyacak kadar sizden-bizden, inandığını her ortamda dile getirecek kadar cesur bir "Altın eldiven". Beşiktaş yollarına düşünce havaalanında karşılamak boyun borcumuzdu. Karşıladık ve elbette aklımızdan geçenleri de sorduk.

Çok sevdiğin Trabzonspor'dan ayrıldın ve kendi deyiminle Trabzonsporlular'ın da onaylayacağı bir başka büyük camiaya geldin. Bu tercihinde neler etkili oldu?


Önce annemin hastalığı ve bu dönemde Beşiktaş'ın bana gösterdiği yakınlık etkili oldu diyebilirim. Trabzonspor'dan ayrıldığım için üzgün ama Beşiktaş'a geldiğim için sevinçliyim. Kalbimin yarısı Trabzonspor yarısı Beşiktaş'tır artık. Türkiye'de Beşiktaş'tan başka bir takıma gitmek zorunda kalsam ben de çok üzülürdüm, Trabzonspor taraftarı da üzülürdü. Şimdi onların da gönülden onaylayacağı bir camiada olduğum için üzüntülerinin azaldığına inanıyorum.

Trabzon taraftarıyla çok şey paylaştınız tabii…

En başta şampiyonluk sevincini paylaştık ve paylaşıyoruz. Beşiktaş da o şampiyonluğumuzu ilk kutlayan kulüplerden oldu. Sonrasında yaşananlar malum. Şike süreci herkesin gözleri önünde yaşandı ve yaşanıyor. Biz alınterimize sahip çıktık ve şampiyonluğu hak ederek aldık. Gerisi beni çok ilgilendirmiyor. Şimdi amacım Beşiktaş'ta şampiyonluklar yaşamak, uzun yıllar bu büyük formaya hizmet etmek ve futbol hayatımı burada noktalamaktır.

Karşına hep çıkacak bir soru olduğu için ben de soruyorum Sezer'le aynı takımda oynayacaksınız, bu sorun olur mu?

Neden olsun, herkes profesyonel. Biz futbolcular tüm takımı belirleme hakkına sahip değiliz. Şimdi Beşiktaş'ın başarısı için tüm arkadaşlarımızla birlikte el birliği içinde çalışmalıyız. Söyleyebileceğim budur.

GÜLDÜK, AĞLADIK...

Trabzonspor tribünleri Karadeniz gibi hırçın ve öfkelidir, Beşiktaş tribünleri de bu anlamda benzerlik gösteriyor, neler söyleyeceksin?

Trabzonspor taraftarının gönlümdeki yeri ayrıdır. Beni sevdiler ve çok saygı gösterdiler. Ben de onları sevdim. Beraber güldük, ağladık. Şimdi yine çok tutkulu ve güçlü bir taraftarın önünde oynayacağım için gerçekten heyecanlıyım. Beşiktaş formasını alınterimizle ıslatıp elimizden gelenin en iyisini yapmak hepimizin görevi. Bunu yaptığımızda tribünler hepimizi bağırlarına basacaklardır.

Beşiktaş tribünlerinin çok güzel bir tezahüratı var; 'gücüne güç katmaya geldik' derler sanırım bu yeni transferleri de anlatan bir cümle…

Tabii, her transfer takımın gücüne güç katmak için yapılır. Daha iyi takım olmak, eksikleri tamamlamak içindir transferler. Bu anlamda ben de Beşiktaş'ın gücüne güç katmaya çalışacak olanlardan biriyim.

Rüştü senin hakkında güzel sözler etti, bilmiyorum haberin var mı?

Var. Rüştü ağabey sağ olsun beni onore etti. Onun gibi büyük bir kaleciden bunları duymak gerçekten moral verici.

Şike sürecindeki dik duruşunu hatırlatıp bir kez daha kutluyorum yakışıklı kardeşimi. "Sen adamsın ve bu yürek her sıkıntında senin yanında olacak canım kardeşim" diyorum. Allah yolunu açık ede.

TURGAY DEMiR, FATiH DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN