2.5 milyon euro'ya buyursun

2.5 milyon euro'ya buyursun
Pazartesi 29.07.2013

Fikret Orman, Ronaldinho konusunda konuştu: Sponsorlar devredeymiş. Maliyetin büyük bölümünü karşılasınlar hemen alalım. 40 milyon euro'yu bulan transferi yapamam

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, takımın Avusturya'nın Lienz bölgesinde gerçekleştirdiği sezon öncesi hazırlık kampını ziyaret etti. Başkan Orman, 3-1 kaybedilen Southampton maçı sonrası önemli açıklamalar yaptı. Fikret Orman, Ronaldinho ve Adebayor transferinden, İbrahim Toraman'ın kaptanlığının alınmasına, stat yapımı ve basketbola kadar bir çok konudaki soruları cevaplandırdı. İşte Orman'ın açıklamaları:

HERKES ÇİLEK DİYOR, ÇİLEK NEDİR?
Kimseye 15 milyon euro vermem. Yıllık ücreti 40 milyon euro'ları bulan transfer yapmam. Ronaldinho için kulübün kasasından yıllık en fazla 2.5 milyon euro verebilirim. Sponsor deniyor. Çıksınlar ne vereceklerini bilelim, cebimizden çıkacak olanı bilelim. Ona göre transfer edebiliriz. Herkes çilekten bahsediyor. Çilek nedir? Herkes Adebayor'dan bahsediyor. Hiç istatistiklerine baktınız mı? Adebayor kötü oyuncu demiyorum. Yıldız diyorlar. İlk hafta yenildin mi kimse yıldızı, çileği görmez.

iBRAHiM TORAMAN'IN KÜSME LÜKSÜ YOK
Teknik direktör Bilic'in talebi üzerine takım kaptanı değişti. Bu takımın futbol direktörü Önder Özen'dir. Onun bu konuda bize vereceği rapor önemlidir. Konunun detayını bilmiyorum. Futbolculuk profesyonel bir iş ve herkes işini yapmak zorunda. Kimsenin küsme gibi bir lüksü yok.

FERNANDES'TE SIKINTI YOK
Fernandes'in sözleşme uzatması konusunda bir sıkıntı yok. Kendisiyle konuştum, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu ve kalmak istediğini söyledi. İlk kamp döneminde de konuştum, burada da.

ERSAN'A TEKLİF GELDİ
Ersan Gülüm için Malaga'dan resmi teklif aldık. Rakamın düşüklüğü nedeniyle değerlendirmeye bile almadık. Fernandes dahil birçok oyuncuya teklif geldi. Almeida'ya da sözleşme uzatmayı teklif ettik, cevabını bekliyoruz. İyi bir kaleci antrenörü almışız. Çünkü Cenk'te büyük gelişme gördüm.

CAS'TAN UMUDUM VAR, CEZA DÖNER
CAS ile görüştük. 30 Ağustos'taki kararı 28'ine çektik. Ceza sürecinde birçok yanlış bilgi ortaya atıldı. Şimdi konuşan cesur yürekli arkadaşlar o zaman neredeydi? Uganda'da mı yöneticilik yapıyorlardı? CAS'tan umudum var. Ceza CAS'tan döner.

STADIN MALİYETİ 80 MİLYON DOLAR
Stat inşaatının minumum maliyeti 80 milyon dolar. Bu rakamın bir kısmını yeni sponsorumuz Vodafone'dan, bir kısmını da yeni projelerle karşılayacağız. Stat için kaynak bulmak zor değil ama ben Vodafone ile yaptığımız 10 senelik anlaşmayı kırdırmayacağım.

İÇERDEN YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR
Stadın bir yılda bitmeyeceği konuşuluyor. Bir senede bitmez diyelim. Biz niye 'bir senede nasıl bitiririz'i tartışmıyoruz. Bizi içimizden yıkmaya çalışıyorlar. Eylül sonuna doğru temel atmayı düşünüyoruz.DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA