Web Sürümüne Geç

  Fernandes'te son 12 gün

  Fernandes'te son 12 gün
  19 Kasım 2013, Salı Güncelleme: 02:02

  31 Mayıs 2014'te sözleşmesi bitecek olan Fernandes, 'Mukavelesinin sona ermesine 6 ay kala istediği kulüple temasa geçebilir' maddesini uygulayacak

  Beşiktaş'ta Manuel Fernandes konusu her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor. Siyahbeyazlıların, sözleşmesini uzatmak için uğraştığı Portekizli yıldızın, imza atmak için direnmesinin altındaki gerçeğin "Gelecek olan teklifleri değerlendirmek için zaman kazanmak" olduğu ifade edildi. FIFA'nın Oyuncuların Transfer Düzenlemesi Yönetmeliği'nin 18. maddesinin 3. bendine göre; 'Oyuncular sözleşmesinin bitimine 6 ay kala istediği kulüple temasa geçebilir.' Bu maddeye göre 31 Mayıs 2014'te Beşiktaş'la olan sözleşmesi sona erecek olan Fernandes; 1 Aralık 2013 yani 12 gün sonra 'istediği kulüple transfer görüşmesi' yapabilecek. Portekizli oyuncunun bu maddeden yararlanmak istediği için görüşmeleri sürekli ertelediği ifade edilirken, bir başka çarpıcı iddia ise Fernandes'in sakatlığıyla ilgili. Yıldız futbolcunun sakatlığının tahmin edildiği kadar ciddi olmadığı, ancak Fernandes'in sözleşmesi yenilenmediği için derbide oynamak istemediği iddia edildi.

  Manuel, elden kaçabilir

  Bu durumda, 1 Aralık itibariyle kendisine teklif yapacak takımlarla görüşmelere başlama hakkı doğan ve bunun yanı sıra ocak ayında da sözleşmesini uzatma hakkı elde edecek olan Portekizli yıldız Manuel Fernandes'in, bu hakkını elinden kaçırmak istemediği' ifade edildi. Ancak öyle görünüyor ki, Beşiktaş yönetimi elini çabuk tutmazsa Portekizli futbolcu, Fernandes yuvadan uçabilir.
  Yükleniyor