Web Sürümüne Geç

  Organize işler

  Organize işler
  26 Kasım 2013, Salı Güncelleme: 02:11

  Torku Konya ilk yarıda 'Tortu' Konya gibi oynayınca Beşiktaş işi bitirdi

  Türkçe'de bir deyim vardır; "Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim." Bunu ilk 45 dakika için şöyle değiştirebiliriz; "Rakibini söyle, sana ne oynadığını söyleyeyim." Koca 45 dakikada Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin bir defa yere yattı. Onda da arkadaşı tarafından gönderilen tehlikeli bir geri pasını karşılamak için. Peki Beşiktaş hiç mi bir şey yapmadı? Hayır. Onlar da güzel şeyler yaptılar. Ama Beşiktaş çok iyi olduğu için mi Konya kötüydü? Bence, hayır. Konya ilk 45 dakika çok kötü olduğu için Beşiktaş iyi gözüktü. Ve maçı 3-0'a getirdiler. Güzel de goller atıldı, organize. İkinci yarı Konya biraz kımıldamaya başladı. Hani diyoruz ya Torku Konya ilk yarıda "Tortu Konya"ydı. İkinci yarı bayağı iyi mücadele etmeye başladılar. Nitekim, 3-1'den sonra bu sefer Beşiktaş paniklemeye başladı. Aslında karşılaşma Beşiktaş'ın istediği şekle dönmüştü. Konya üstüne geliyordu. Arka tarafta inanılmaz açık alanlar bırakıyordu. Siyah-beyazlılar zaman zaman iyi çıkmalarına rağmen finalde topu iyi kullanamayınca maç hep 'korku filmi' gibi oldu.

  Tolga golde hatalı
  Konya ikinciyi bulsa, Beşiktaşlı oyuncuların neredeyse elleri ayakları kesilecekti. Konya'nın attığı golde Beşiktaş kalecisi Tolga'nın yüzde yüz hatası var. Önce Aksaray'a gitti, sonra Eminönü'ne geldi, sonra da golü yedi. Aksaray'a gitmeye karar vermişsen, gidip orada işi bitireceksin. Eğer yarı yolda geri döneceksen, o zaman Eminönü'ndeki durağında bekleyeceksin. Yalnız 10 dakika sonra cepheden bir top çıkarttı, mükemmel. Bu hatasını affettirdi. Beşiktaş'ın attığı birinci golde siyah-beyazlılar için Almeida'nın iyi ki ayağı kaydı. Yere düştü, sonra arkadaki arkadaşı golü yaptı. Ayakta kalsaydı topa girse ofsayt olacaktı veya tuhaf bir şey yapacaktı.

  Isınırken dalga geçmişler
  Almeida'nın ayağı kayıp yere düşmesi deyince; dün futbolcuların yere düşmelerini bir türlü çözemedim. Maçtan evvel neredeyse bir saat ısınma yapıyorlar bu sahada. Demek ki ısınmada dalga geçmişler. Tam ısındıktan sonra yükleme, ani hareketler yapmamışlar ki sahanın kayganlığını çözemediler. Böyle üst düzey takımlarda çeşit çeşit krampon olması lazım veya ayakkabı. Türkiye'nin şartları belli. Aralık ayında yağmur da yağar kar da... Bir kulüp her şeyiyle profesyonel olmalı, malzemecisi dahil!..

  Gece maçları jeneratörle oynanmalı
  Dakika 88: Işıklar sönüyor, en az 3-4 dakika bekleniyor. Gece maçlarının özellikle jeneratörle oynanması lazım, şehir cereyanıyla değil. Eğer jeneratör arızalanırsa, şehir cereyanını sokacaksın devreye. Çünkü jeneratörün arızalanma riski şehir cereyanının arızasından daha azdır. Artık zamanımızda ikisini de otomatik devreye sokup çıkaran sistemler var. Yani oyun hiç durmadan devam ediyor. Ama biz ihtiyar futbolculara para yatırmaktan bu işlere vereceğimiz 3-5 kuruştan kaçıyoruz.

  Hakeme iş düşmedi
  Hakemi zorlayacak bir maç olmadı. İki takım futbolcuları da iyi niyetli mücadele ettiler.
  Etiketler Türkiye, Beşiktaş
  Yükleniyor