Web Sürümüne Geç

  Pis kanı çektiler

  27 Kasım 2013, Çarşamba Güncelleme: 00:11

  Fernandes, Almanya'dan özel olarak getirtilen 10 cm'den uzun iğnelerle T.Konya maçına yetişti. Yırtık tespit edilen kalçaya yakın bölgeden 8 gün boyunca 400 gram pis kan çekildi

  Beşiktaş'ta "1 aydan önce sahalara dönemez" denilen Manuel Fernandes'in, Almanya'dan getirilen iğneler sayesinde oynadığı öğrenildi. Bu iğnelerin, çok sert bir spor olarak bilinen ragbicilere uygulanan tedavinin farklı bir versiyonu olduğu bildirildi. Sağ arka adelesinde ikinci derece yırtık tespit edilen Fernandes'in tedavisi için getirilen 10 cm'den uzun iğneler sayesinde, yırtık tespit edilen kalçaya yakın bölgeden toplanan 400 grama yakın pis kan, 8 gün içinde yapılan toplam 6 iğne tedavisi ile çekildi. Pıhtılaşmış kanın temizlenip yırtığın kendisini tedavi etmesi süreci kısaltırken Fernandes'in Konyaspor maçında sahalara dönmesini sağladı.

  Kimseyi zorla oynatmıyoruz
  BU arada Beşiktaş kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık da, Fernandes'le ilgili şu açıklamayı yaptı: "Gerektiği zaman iğneler yaptık. Fizyoterapist ve masör arkadaşların da tecrübelerinden yararlanarak futbolcumuzu rehabilitasyon dönemine verdik, gereken seviyeye getirdikten sonra takıma döndü. Biz kesinlikle kimseyi zorlamıyoruz. Fernandes iyi olduğunu söyledi ve başarılı test sonrası takımdaki yerine geri döndü."
  Yükleniyor