Web Sürümüne Geç

  Beraberlik bize yetmez

  Beraberlik bize yetmez
  28 Kasım 2013, Perşembe Güncelleme: 01:59

  Beşiktaş'ta gözler cumartesi günü oynanacak F.Bahçe maçına çevrilirken, teknik direktör Bilic de derbinin şifresini belirledi

  Hırvat çalıştırıcı, futbolcularını Konya galibiyeti nedeniyle kutlarken, bazı uyarılarda da bulundu. Konya karşısında özellikle ilk yarıdaki futbolun kendisini memnun ettiğini ifade eden Bilic, ilk yarıda sahada gördüğü istekli, arzulu ve mücadeleci futbolu ikinci yarıda göremediğine değinerek, "İlk yarıdaki mücadeleci oyununuz yanında yardımlaşmayı da ön plana çıkardınız. Sahanın her yerinde ağırlığını hissettiren ve kontrolü elinden bırakmayan bir Beşiktaş vardı. Fenerbahçe karşısında, bu performansınızı 90 dakikaya yaymanızı bekliyorum. Beraberlik bizim için iyi bir sonuç değil, bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Kadıköy'e sadece kazanmak için gideceğiz ifadesini kullandı.

  Almeida ve Fernandes önemli

  Bu arada ligin iyi futbol oynayan, çok formda ve kaliteli ayaklarına karşı mücadele edeceklerini kaydeden sportif direktör Önder Özen de, "Kadıköy'e giden ekipler de genelde beraberlik için gitti. Beşiktaş kendi geleneklerini yansıtacak şekilde, kazanmak için oynar. Bunu dener, teşebbüs eder, sonuç ne olur bilemeyiz" yorumunu yaptı. Derbide Beşiktaş'ın en büyük kozları olan Fernandes ve Almeida hakkında konuşan Önder Özen, "İki oyuncunun da son maç performansları olumlu. Almeida'nın kıpır kıpır bir oyun anlayışına sahip olduğunu gördük. Fernandes, profesyonel iş ahlakını ortaya koyarak hazırlanması ve çabasıyla saygıyı hak etmiştir" diye konuştu.
  Yükleniyor