Web Sürümüne Geç

  Portekizlilerle görüşmeler başladı

  Portekizlilerle görüşmeler başladı
  28 Kasım 2013, Perşembe Güncelleme: 22:24

  Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'taki gelecekleri tartışılan Fernandes ve Almedia hakkında, "İkisi de takımda kalmak istediğini söyledi. Görüşmelere başladık ama şu ana kadar bir sonuç alamadık" dedi

  Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'Fikret Orman ile Yüz Yüze' programına katılan başkan, birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. "Medyada gerçeği yansıtmayan kontrol edilmeden kamuoyuna açıklanan yalan haberler var. Her yalan habere cevap veremiyoruz. Taraftarlarımız bu haberlerden etkileniyor. 5 aydır bunlar birikti, bunlara cevap vermek için buradayım" diyen Orman'ın o açıklamaları:

  E-BİLET GELİNCE SORUN OLMAYACAK
  "Dünyada holiganizm olayları oluyor. Bunları önleme yolları belli. Spor topluma kötü gözükmeye başladı. Bunların engellenmesi için birkaç yöntem var. Statlar yenileniyor ve güvenlik teknolojisi yükseltiliyor. E-bilet uygulamasının gelmesiyle bu olayların yaşanmayacağını düşünüyorum. Tüm maçlara gidiyorum. Orada taraftarların gösterdiği ilgiden mutluluk duyuyorum. Emniyet müsade ettiği sürece herkes maça gelebilmeli. Spor Güvenlik Kurulu toplantısında taraftarların maçlara gidebilmeleri yönünde oy kullandık diğer kulüpler red oyu kullandı."

  SPONSOR VODAFONE
  "Futbol Takımımız'ın göğüs sponsoru önümüzdeki yıldan itibaren Vodafone olacak. Sırt reklamı olarak Beko ile anlaştık. Hentbol Takımımız için Aygaz ile 2 yıllık bir anlaşma yapacağız. Voleybol Takımlarımız için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Futbol Takımımız'ın sponsorluk kazancı beş milyon dolarken stadımızın inşaatının tamamlanmasıyla bu rakamın 20 milyon dolar olacağını öngörüyoruz."

  ÖNDER ÖZEN'E GÜVENİYORUM
  "Sporda kurumsallaşmaya önem veriyoruz. Her şeyin bir anda olmasını bekleyemeyiz. Futbol Genel Direktörümüz Önder Özen için zamanla bu sistemi rayına oturtacaktır. Futbol yönetiminde zaman içinde hatalarımız olabilir. Ekip olmak zaman alır. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımla Önder Özen'e güveniyorum."

  PARASI FONA ÖDENECEK
  "Almeida'nın bonservis ücreti yapılan anlaşmaya göre alırken değil sözleşmesi biterken ödenecek. Yani Almeida kalsa da gitse de bonservis ücreti fon şriketine ödenecek. Almeida kalmak istediğini söyledi. Sahada mücadele eden az sakatlanan bir Almeida ile sözleşme imzalamak istiyoruz dedik. Sözleşmesinde garanti paranın bir kısmını maç başı olarak değiştirmek istediğimizi söyledik. Bizim oyuncuyu istememiz gibi oyuncunun da bizi istemesi lazım. Biz prensiplerimizi ortaya koyuyoruz. Beşiktaş'ta kalmak oyuncu için avantajdır. Oyuncu bunu gidince anlıyor maalesef."

  UMUTLUYUM
  "Fernandes sözleşme yenilemek istediğini söyledi. Görüşmelere başladık ama şu ana kadar bir sonuç alamadık ve şu anda dondurduk görüşmeleri. Gidişatı görelim, görüşmelere yeniden başlarız. İkisi için de umutluyum. Beşiktaş'ın menfaatleri önemlidir. İki oyuncunun da devre arası ve sezon sonu alternatifleri mevcut."

  PROFESYONELLEŞECEĞİZ

  "Kurumsallaşmaya futbolla başladık. Yavaş yavaş diğer birimlerimizde işleri profesyonellere devrediyoruz. Yönetici arkadaşlarımla profesyonellere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Önümüzde 30 ay var. Tam anlamıyla profesyonelleşeceğiz ve biz geri plana geçeceğiz."

  GELECEĞE YATIRIM YAPTIK
  "Transferleri bu sezon için almadık sadece. Geleceğe yatırım yaptık. Bütçeye uygun çalışmalar yaptık. Tüm oyuncular yavaş yavaş kadroya girecektir. Çok transfer yaptık. UEFA'da oynamayı planlıyorduk. Slaven Bilic'in görevi tüm oyuncuları hazır tutmak ve onları motive etmek."

  İFTİRA KAMPANYALARI VAR
  "Pedro Franco için yalan yanlış haberler çıkıyor. Franco''nun transferinden spekülasyonlar üretiliyor. İzleme ekibimiz izledi, Önder bey de izleyip onay verdi ve transfer ettik. Beşiktaş'ın üzerinden yalan ve iftira kampanyaları yapanlar var. Bunları zamanı gelince açıklayacağım. Kulüp üzerinden tehditle para kazanmaya çalışanlar var. Alves'in 3.1 milyon Euro'luk borcunu 1.4'e indirdik. Bunlar konuşulmuyor. Stadın temeli atılmıyormuş. Başbakan gelmiyormuş. İnşaat duracakmış. Bize yardımcı olmak yerine aşağı çekmeye çalışıyorlar. Sponsor bulduk dediler getirin dedim getirmediler."

  "Rakiplerimizle iyi ilişkilerimiz var. Transferlere yüksek para veren zihniyetimiz yok. Galatasaray Gökhan Töre'yi istedi diyorlar yok öyle bir şey. Gökhan'ın ön hakkı bizde. Sezon sonu durumuna göre bir karar vereceğiz."

  "Beşiktaş'ın hedefi her zaman şampiyonluktur. Cenk'ti tek milli oyuncumuz şimdi Muhammed, Kerim ve İsmail'i de sayarsak 9'a çıktı bu sayı. Yabancı oyuncularımız milli takımlarında oynuyor. Bu kadroya zaman tanımak lazım. Oynadığımız her yerde şampiyonluk kovalarız. Önemli olan şerefimizle oynayıp hakkımızla kazanmaktır."

  "Slaven Bilic ile istikrar arıyoruz. Şimdiden büyük laflar etmek yanlış olur. Sezon sonunda Önder Özen bize raporunu sunar, ona göre gerekeni yaparız."

  "34 maçı deplasmanda oynuyoruz. Galatasaray maçında üzerimizden silindir geçti. Kasımpaşa'da oynuyoruz. Bedelini ödüyoruz. Yapacak bir şey yok. İki rakiibmiz bizden çok fazla gelir elde ediyor. Statlarını yaptılar. Sponsorluk gelirleri bizden fazla. Sezon sonunda en az borçlu kulüp olacağız. Stadımızın bitmesiyle gelir olarak onları yakalayacağız."

  "Sezer Öztürk ve İbrahim Toraman bizim değerlerimiz Yatırım yaptık. Önder Özen ve Slaven Bilic, devre arasında bir karar verecektir. Affedilmelerini isterim. Kiraya da gönderebiliriz. Çizgimizden taviz vermeyiz. Ciddi bir kurumuz."

  "Ümraniye'de bir klinik kurmayı düşünüyoruz. Oyuncularımızın performanslarını artırmayı hedefliyoruz. Sakatlık sorunu bu sezon fazla yaşamıyoruz. Atletik Performans Departmanı'mız bu konuda iyi çalışıyor. Klinik için sponsor arayışımız var."

  "Ahmet Nur Çebi ile aramda sorun olduğu iddiaları asılsızdır. Hiç tartışmadık. Ahmet abi 5 ay önce yapılan seçimde rakiplerim tarafımdan başkanlık teklifi yapıldı kabul etmedi. Bizim amacımız stadı bitirmek borçları aşağı indirip gelirleri artırmak. Kurumsallaşacağız. Görevimiz ona devretmişim, bana şantaj yapılıyormuş. Bunların hepsi yalan. Bunları söyleyenler mertçe konuşmazlar. Çocuklarımıza iyi bir itibar bırakmaya çalışıyoruz. Geldiğimiz gibi gideceğiz. Karalamak namustan yoksun insanların yapacağı işlerdir."

  "Kartal Yuvası ile ilgili iddialar var. Benim olduğum yerde bir şey gizlenmez. İnceleyeceğiz. Merkez mağazada 400 bin TL'lik bir suistimal var. Hemen ilgiliyi çağırdık savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcı, polis incelesin ona göre bir karar verilsin. Yönetim kurulu toplantısında heyet kurulması kararı alırız ve her şeyi inceleriz. Metin Albayrak iyi bir Beşiktaşlı. Babası da Beşiktaş'a büyük yardımlarda bulundu. Her şey araştırılır ve karara varılır."
  Yükleniyor