'Hedef büyüttük'

'Hedef büyüttük'
Cumartesi 01.03.2014 14:34

CEV Kadınlar Challenge Kupası yarı final rövanş maçında yarın Polonya temsilcisi Impel'i ağırlayacak Beşiktaş Voleybol Takımı'nı final heyecanı sardı.

Deplasmanda rakibini 3-1 mağlup etmeyi başaran siyah-beyazlı takımın yöneticisi Erdal Karacan, finale kalacaklarına olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

Beşiktaş Kulübü'nün diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Sapanca'da değerlendirme kampında bulunan Karacan, AA muhabirine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yönetim kurulumuzun Sapanca kampında üzerine konuştuğu konuların başında, bayan voleybolcularımızın Avrupa arenasında elde ettiği bu büyük başarı geliyor. Başkanımız Sayın Fikret Orman ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarım çok heyecanlı. Impel takımını eleyip CEV Kadınlar Challenge Kupası'nda final oynayacağımızdan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi yok. Biz, final için Rusya'ya mı, yoksa Fransa'ya mı gideriz, onu düşünüyoruz."

"Taraftarımızın desteğine çok ihtiyacımız var"

Teknik kadro ve oyuncularla görüştüğünü ve herkesin maç saatini sabırsızlıkla beklediğini aktaran Karacan, şunları söyledi:

"Çok istekliler ve final heyecanını yüreklerinde hissediyorlar. Beşiktaş camiasına ve taraftarına Avrupa'da bir final hediye etmek istiyorlar. Finale kaldıktan sonra şampiyonluğu elde etmek için de her şeylerini ortaya koyacaklar. Voleybol şubesi olarak bize bu mutluluğu yaşatan, bu başarıda emeği olan herkese helal olsun. Taraftarımızın desteğine de çok ihtiyacımız var. Rövanş maçında alacağımız final vizesinin, büyük kalabalıklara bayram yaşatmasını istiyoruz. Yarın herkesi, tüm Beşiktaşlıları maçımıza davet ediyoruz."

"Voleybolda hedef büyütme kararı aldık"

Kulüp başkanı Fikret Orman'ın voleybolda yaşanan bu büyük başarıdan sonra, şubeye daha da fazla ağırlık verme kararı aldığını söyleyen Karacan, şunları kaydetti:

"Sayın Orman önderliğinde voleybolda hedef büyütme kararı aldık. Bu finalleri bir kere oynamak ya da Avrupa'da bir kere kupa kazanmak yetmez. Bizler süreklilik peşindeyiz. Beşiktaş yarıştığı her arenada hep şampiyonluğa, devamlı şampiyonluğa oynamalıdır. Bu doğrultuda, Avrupa ve Türkiye arenasında sürekli başarılı olabilmek için voleybol şubemize daha fazla yatırım yapacağız. Ülkemizde başarılarıyla övünülen bir VakıfBank gerçeği var. Amacımız VakıfBank'ın yakaladığı başarılara ortak olmak ve voleybolda Beşiktaş'ın adını dünyaya duyurmak."

Erdal Karacan ayrıca, Sapanca'da yapılan yönetim kurulu kampında, Beşiktaş Kulübü'nün geleceğiyle ilgili kritik kararlar aldıklarını ve futbol başta olmak üzere tüm branşlara ait mevcut sıkıntıları değerlendirerek, çözüm üretme sürecine geçiş yaptıklarını sözlerine ekledi.
Etiketler Beşiktaş, Futbol, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN