Sahada kalite eksikti

Sahada kalite eksikti
Cumartesi 01.03.2014

İki takım da koştu, pres yaptı, savaştı, mücadele etti ama eksik bir şey vardı o da kaliteydi. Sahada yaratıcı oyuncu sayısı çok azdı. Maçın hakkı da beraberlikti

Bir tarafta Jones, Veli, Atiba; diğer tarafta Uğur, Serkan ve Enoh... Bunlar özellikle savunma orta saha oyuncuları. Bek oyuncularından ise bir tek Motta çıkıyor.
Durum böyle olunca dün gece 60 dakika gol pozisyonu olmayan bir maç izledik. 60'dan sonra ise 80. dakikaya kadar Beşiktaş maçı neredeyse tek kaleye çevirdi.
Bir-iki tane de pozisyon yakaladı ancak ağları bulamadı. Fakat Antalyaspor yaklaşık 5 dakika pas yapınca Beşiktaş'ın 20 dakikalık tek kale oyununu durdurmayı başardı.
Son yıllarda izlediğim en az üretilen maç oldu.
Aslınca maça bakınca iki takım oyuncuları da koştular mı? Evet koştular.. Pres var mı? Var. Yakın oynadılar mı? Evet oynadılar..
Ama galibiyet için gerekli olan o gol pozisyonu için gerekliği üretkenliği bu kadro yapıları sağlayamadı.
İki takım da koştu, mücadele etti ama eksik olan birşey vardı; kalite. Bir kere faul çok oldu ve oyun çok durdu. Bu da oyunun hızını sürekli düşürdü.
Maçın bu kadar vasat geçmesinin en büyük sebebi sahada yaratıcı oyuncuların az olmasıydı. Beşiktaş, uzun zamandır forma giymeyen Holosko 75 dakika çok etkisiz kaldı. Olcay yine kötü günündeydi. Antalyaspor'da ise önde bir tek Diarra, sonuca ulaşmasa da etkili koşular yaptı.
Sonuç olarak iki takım da kendisi için önemli olan bu karşılaşmadan üç puan çıkarmak istiyordu ancak birer puanla yetindiler.
Baktığımızda da maçın hakkı beraberlikti. Özellikle Beşiktaş için çok önemli iki puan kaybı oldu. Hem sakat hem de cezalı duruma düşenleri hesaba katarsak gelecek hafta oynanacak olan Eskişehirspor maçı da bu anlamda zora girdi.

ŞAMPiYONLUK GiDiYOR HOCAM
Beşiktaş'ta yaratıcı oyuncu olmaması büyük sorun.
Fakat teknik direktör Biliç de buna uygun hareket etmiyor.
Sağdan birini çıkarıyor, sağdan birini alıyor. Biliç bunda hep ısrar ediyor.
Galatasaray maçını kaybettin.
Artık Beşiktaş'ın dün her türlü yenmesi lazımdı.
Biliç riskler almalıydı. Biliç, Oğuzhan'ı sakatlıktan çıktı diye riske etmedi, son yarım saatte aldı. Oysa Oğuzhan'la başla, yorulunca çıkar.
Veli, Atiba, Oğuz ile çözersin Jones ile bitirirsin.
Bu riskleri almalıydı. Biliç'in kişiliğini beğeniyorum ama yapması gerekenleri de söylemek şart. Beşiktaş oyunun belli bölümlerinde üçlü oynayabilir.
Orta sahayı kalabalık yapabilirsin. 3-5-2 yapabilirsin.
Olcay beşlinin solunda oynar. Şampiyonluk gidiyor hocam...

KALECiLERE SARI KART
Bir gün 60'ıncı dakikada kalecilere sarı kart gösteren hakemi kutlayacağım. Kaleci bir tek 90'ıncı dakikada mı yavaş hareket yaptı? Hakemlere sesleniyorum. Yavaş hareket ediyorsa 1'inci dakikada da kartını çıkarabilirsin. Kaleci tam atışı kullanacak, arkadaşını çağırıyor. İşte bu sarı kart. İkinci sarıdan atılan kaleci gördün mü? Yok. Ama olmalı. Oyunu hızlandırıyor yeni kurallar. Ama kaleciler yavaşlatıyor. Dün 4 dakika uzatma azdı bence. 42 kez faul yapıldı. Mesela Galatasaray-Chalsea maçının hakemi süperdi. Chelsea 1-0 öndeyken 60. dakikada hakem sarı kartı Chech'e çıkardı.

TiTA'YI ARIYORLAR
Antalya 10 beraberlik aldı. 10 puan aldı. Her puanın önemli olduğu ligde Antalya riskler alıp bu maçlarda galibiyete ulaşmalıydı.
Risk alsa 5 maç kaybedip 5 kazansa daha karlı olacaktı.
Semih henüz kendini bulmadı.
Antalya Tita'yı arıyor.
26 gol attılar maç başına 1 gol düşüyor. Antalya'nın golcü sıkıntısı var.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN