Fatura Bilic'e

Fatura Bilic'e
Pazar 02.03.2014

MP Antalyaspor beraberliği sonrasında Hırvat hocanın tercihleri sorgulanmayabaşlandı. Yönetim, teknik heyetten rapor isteyecek

Beşiktaş'ta, Medical Park Antalyaspor beraberliği sabırları taşırdı. Taraftarların çok sevdiği, yönetimin de tam destek verdiği teknik direktör Slaven Bilic'in kararları sorgulanmaya başladı. Ligin ilk yarısında olduğu gibi ikinci yarısında da Galatasaray derbisiyle birlikte düşüşe geçen siyah-beyazlılardayönetim, iki haftada kaybedilen 5 puanın hesabını Hırvat hocadan ve teknik heyetten soracağı öğrenildi. İşte deneyimli hocaya yöneltilen eleştiriler:

1) Necip'te sağ bek ısrarı takıma zarar veriyor. Beşiktaş bir kanadı kırık oynuyor. Serdar çok daha iyisini yapıyordu. Necip orta sahada oynasa, Atiba sağ beke kaydırılıp daha verimli bir görüntü alınabilirdi.

2 ) Formda Ömer varken, Holosko'yu kullanması eleştirildi.

3) Oğuzhan hazırsa niye ilk 11'de başlamadı? Eğer değilse yaratıcı bir futbolcunun yerine neden Jermaine Jones tercih edildi?

4 ) Jones ilk kez takımla maça çıktı. Uyumsuzdu. Bir oyuncuya sakatlık sonrası böyle ağır bir sorumluluk verilmez. Jones tercihiyle takım 4-2-3-1'den 4-3 3'e adeta dönüş yaptı. 3'lü orta sahalı bu sistemin ilk yarıda üretkenlik sağlayamadığı görüldü. Buna rağmen değişikliklerde gecikti.

5 ) Kerim Frei, Antalya kampında çok formdaydı. Holosko ve Jones'tan birinin yerine Kerim tercih edilmeliydi.

Fatih DOGAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN