2024 model Kartal

2024 model Kartal
Pazartesi 03.03.2014

Başkan Fikret Orman Sapanca'da iki gün süren toplantıda büyük hedefler belirledi. Beşiktaş 10 yılda bir dünya takımı olacak

Beşiktaş yönetiminin iki gün soren 'Sapanca Kampı'nın detaylarına FOTOMAÇ ulaştı. Başkan Fikret Orman'ın 10 yıllık planlamadaki hedefleri yöneticileri ve kampa katılan profesyonel çalışanları heyecanlandırdı. Orman 10 yıllık dönemde borçsuz, gelirleri yüksek, ligde ve Avrupa'da şampiyonluklar yaşayan bir kulüp hesaplıyor. Sadece futbolda değil her branşta başarı hedefleniyor.

1- Kurumsallaşma tamamlanacak, kadrolar yenilenecek, değiştirilecek, her branşta, her alanda profesyoneller işbaşına gelecek. Sözleşmeler mutlaka uzun vadeli olacak.

2- Sponsorluk gelirleri 10 yıl içinde en az üç katına çıkarılacak. Mevcut sponsorluklar kademeli olarak sonlandırılacak. Bütün yöneticiler sponsorluk için seferber olacak.

3 - 10 yıllık süreçte özellikle futbolda ezeli rakipler yakalanacak. Önce 3., sonra 4. yıldız takılacak. 10 yılda en az 7 şampiyonluğa ulaşılacak, 13 olan sayı 20'ye çıkarılacak.

4 - Futboldaki başarı yurt içi ile sınırlı kalmayacak. 10 yıllık süreçte bir Avrupa Kupası hedefleniyor. Bir Avrupa Kupası hedefi basketbol ve diğer branşlar için de geçerli olacak.

5 - Borçlar sıfırlanacak. Stadın bitirilmesiyle birlikte gelirgider dengesi kurulacak. Bunu yaparken özellikle futbolda küçülmeye gidilmeyecek, sportif başarı ön koşul olacak.

6 - Beşiktaş ilçe sınırları içinde gelir amaçlı rezidans, İstanbul'da altyapı için kompleks, Anadolu ve Avrupa yakasında Beşiktaşlılar için lokal, Darıca'da kamp tesisi yapılacak.

7 - Kulübün isminde geçen jimnastik şubesi ayağa kaldırılacak. Bu branşta dünya takımları arasına girilecek çalışma yapılacak. Beşiktaş Üniversitesi, Beşiktaş Vakfı kurulacak.

Fatih DOĞAN
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN