Fernandes'le ipler kopmuştur

Fernandes'le ipler kopmuştur
Cumartesi 08.03.2014

"İlk günden bu yana Fernandes'in kalmasını ben de istiyordum ama koptu, artık sıcak değiliz Sezon sonuna kadar aldığı paranın hakkını vermeli. Hugo Almeida'nın kalmasını istiyorum"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fernandes ve Almeida'yla ilgili görüşlerini ilk kez net bir şekilde dile getirdi. Başkan Orman; Fernandes'e sahip çıktıklarını ancak Portekizli oyuncunun aynı özveriyi göstermediğini ifade ederek, "Fernandes'le artık aynı görüşlerde değiliz. Başta çok istiyorduk kalmasını fakat koptu. Sezon sonuna kadar aldığı paranın karşılığını vermeli, sıcak değiliz" derken; Almeida için şu yorumu yaptı: "Ben kalmasını istiyorum, o da istiyor. Şartlar uyduğu takdirde sözleşme yapacağız."

ELBETTE ŞAMPİYON OLACAĞIZ
Başkan Orman, son iki maçta kaybedilen puanlar nedeniyle bir çöküş yaşanmadığını belirterek, "G.Saray derbisinde çok iyi oynadık. Yenmemiz gereken bir maçtı, olmadı. Antalya ile de berabere kaldık. Beşiktaş camiasının en büyük gücü taraftarından gelir, stadımız olmadığı için eksik oynuyoruz. Beşiktaş şampiyonluk yarışında elinden geldiği son noktaya kadar gidecektir. Beşiktaş'ın şampiyon olacağına inanıyorum" dedi.

STADIMIZ ZAMANINDA BİTECEK
FİKRET Orman, Vodafone Arena'nın açılışı için belirledikleri 30 Ağustos hedefini yineleyerek şu ifadeleri kullandı: "Beşiktaş, inşallah yeni sezona, şampiyon kadrosuyla, şampiyon olarak başlayacağı bir statta girer." Başkan Orman, bazı taraftarların stat inşaatında çalışmak istemeleri talebiyle ilgili olarak, "Sağolsunlar, varolsunlar ama ülkemizde iş güvenliği yasaları var; böyle bir durum mümkün değil. Orada bedenen çalışmaktansa koltuk ve kombine alsınlar. Bize bu yönde destek olmalarını tercih ederiz" yorumunu yaptı.

HESAPLARIMIZI 5+0+3'E GÖRE YAPTIK
Beşiktaş Başkanı Orman, tüm planlarını TFF tarafından uygulanan yabancı oyuncu kuralına göre yaptıklarını ve gelecek sezon üst sınır 8 olmak kaydıyla her türlü düzenlemeyi tartışabileceklerini söyledi. Orman konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "Bütün hazırlığımızı gelecek sezon uygulanacak 5+0+3'e göre yaptık. Mevcut yönetmeliğe göre oynarız, bunu da destekliyoruz fakat dışarıda 3 oyuncunun bulunmasındansa kulübede durmasını daha mantıklı buluyoruz. Beşiktaş uyumlu bir kulüptür ama maç başlayınca kurallar değişmez." Son iki senedir, milli olmuş yerli oyunculara yatırım yaptıklarını vurgulayan Orman, "Rakiplerimiz ise bu kural değişecekmiş gibi birçok kontrat yaptılar. Bu kontratları yapmasını biz de biliyoruz ama yapmadık" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN