Gündüz oynayalım

Gündüz oynayalım
Pazartesi 10.03.2014 20:00

Beşiktaş yönetimi, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'ndaki kötü hava şartları nedeniyle iç saha maçlarının gündüz oynanması talebini TFF'ye iletmeye hazırlanıyor

Eskişehirspor karşısında sahadan 3 puanla ayrılan Beşiktaş'ta yönetimin gündeminde taraftar vardı. İstanbul'da dün bastıran soğuk havanın etkisiyle tribünlerin boş kalması, kurmayları da harekete geçirdi.Maç sonu kısa bir zirve düzenleyen Beşiktaş yöneticileri, "Stadın boş kalmasında soğuk hava kadarmaçın akşam oynanmasının da etkisi var. Olimpiyat Stadı ulaşım açısından hayli sıkıntılı bir yer. Gece 21.00'de biten maçın ardından insanların evlerine dönmesi gece yarısını buluyor. Aynı havada bu maç gündüz oynansa en az 30 bin kişiye oynardık. Zirve yarışında taraftardan eksik kalmak bizim işimizi çok daha zor hale getiriyor" görüşünde birleşti.

FEDERASYON'A BAŞVURU
Bu fikir birliği sonrası konunun Türkiye Futbol Federasyonu'na taşınmasına karar verildi. Buna göre Beşiktaş Yönetimi, hafta içinde TFF'nin kapısını çalacak. TFF'den yayıncı kuruluş Lig TV ile birlikte Beşiktaş'ın iç sahadaki maçlarının gündüz oynanması için bir formül bulunması istenecek. Kartal, ligin kalan bölümünde Olimpiyat Stadı'nda Akhisar, Kayserispor, Fenerbahçe, Kasımpaşa ve Gençlerbirliği'ni konuk edecek.

BİLİC'TEN ŞAKAYLA KARIŞIK SERZENİŞ
Hava koşulları nedeniyle tribünde çok az sayıda taraftarın olması maç öncesi Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in de gündemindeydi. Bilic, "Taraftar sayısı hayli az. Hatta isim isim sayabiliriz. Ali, Halil, Tevfik dikkatli olsunlar! Çünkü ceza sınırındayız" şeklinde espri yaptı!
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN