Ersan Gülüm: 'Başarımın sırrı Terim'

Ersan Gülüm: 'Başarımın sırrı Terim'
Salı 11.03.2014

Eskişehirspor maçında attığı golle takımına altın değerinde üç puan kazandıran Ersan Gülüm, "Bu gol, inancımızın ürünü. Şampiyonluk için sonuna kadar savaşacağız" dedi

G.Saray ve Antalya maçlarında 5 puan kaybederek zirve yarışında büyük yara alan, Eskişehirspor'u ise son dakika golüyle deviren Beşiktaş'ın yıldız savunma oyuncusu Ersan Gülüm, iddialı açıklamalar yaptı. Takımını adeta ipten alan Ersan, "Hayatımın en güzel gecelerinden birini yaşadım. Bu gol, takımın inancının bir eseri. Hepimiz büyük keyif aldık, rahatladık. Bu gol, bizimde yarıştaki kararlığımızı göstermesi açısından önemliydi. Sonuna kadar şampiyonluk için savaşacağız. Bütün takım inanıyor ve bu inancımızı o ağır şartlarda da gösterdik" dedi.

4 YIL ARADAN SONRA YENiDEN
Beşiktaş'a zirve yarışında hayat veren Ersan'ın, 90. dakikada ayakla attığı gol; farklı bir tesadüfü daha ortaya çıkardı. Dört sezondur Beşiktaş'ta oynayan ve siyah-beyazlı forma altında ilk kez ayakla gol atan Ersan'ın, bundan önce ayakla attığı son golün Eskişehirspor maçında olduğu gibi yine son dakikalarda ve yine galibiyeti getiren gol olması dikkat çekti. Beşiktaş forması altında daha önce iki defa kafa golüne imza atan Ersan; bundan önceki son ayak golünü de 2 Mayıs 2010 tarihinde Orduspor-Adanaspor karşılaşmasının 90. dakikasında takımına 2-1'lik galibiyeti getirirken kaydetmişti.

TERİM'DEN CHELLİNİ ÖRNEĞİ
Ersan Gülüm'ün son dönemde yükselen performansının ardında Fatih Terim'in de payının olduğu bildirildi. Fatih Terim'in, milli takım kampında da Juventus'ta oynayan Giorgio Chiellini ile özdeşleştirdiği Ersan'dan sürekli olarak İtalyan yıldızı örnek almasını ve onun maç kasetlerini izleyerek hangi durumlarda hangi hamleleri yapmasını istediğini söylediği ortaya çıktı. Bu arada Terim'in Bursaspor maçı sonrası Ersan'a "Bu performansınla milli takımın değişilmezi olacaksın" dediği bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN