Yeni formam beni ağlattı

Yeni formam beni ağlattı
Çarşamba 12.03.2014

Kartal'ın kaptanı Tolga Zengin'den tarihi itiraf: Beşiktaş eşofmanlarını ilk giydiğimde aynaya bakıp, ağladım. Adaptasyon kolay olmadı ama gördüğüm saygıyla bunu atlattım

Büyükçekmece Kültür 2000 Koleji tarafından düzenlenen 10. Spor Oyunları ödül töreninde "Yılın en iyi sporcusu" ödülünü alan Tolga Zengin, samimi bir itirafta bulundu. Tecrübeli file bekçisi, Beşiktaş formasını ilk giydiğinde heyecan duyup duymadığının sorulması üzerine, "Bu yaşıma kadar Trabzon'da oynadım, başka takım görmedim. İlk defa Beşiktaş eşofmanlarını giyip aynaya baktığımda ağladım. Adaptasyon dönemi kolay değildi ama gördüğüm değer ve saygıyla bu zor dönemi zorlanmadan atlattım. Zaten Beşiktaş'taki arkadaşlarımı milli takımdan da tanıyorum, onların yardımlarıyla bütün güçlükleri kısa zamanda geride bıraktım" ifadesini kullandı.

HER GÜN YENİ BİR İSİM

Tolga, teknik direktör Bilic'in Eskişehirspor maçı sonrası, yayıncı kuruluşun canlı yayınında yaptığı hakem çıkışı için "Hocamız tepkisinde haklıdır. Duygusal, doğal bir insan. Neyi neden söylediğini kendisi gayet iyi biliyordur, bir şey demem doğru olmaz. Kasıt aramamak lazım" değerlendirmesini yaptı. Başaralı file bekçisi; kaleci antrenörü Sambade ve Milli Takım Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu'dan çok şey öğrendiğini dile getirerek şöyle devam etti: "Onlardan çok şey öğreniyorum. Ne kadar ilerlersen ilerle, deneyim kazanırsan kazan, mesleğinde her an yeni şeyler öğrenebilirsin." Bu arada Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı Oyuncusu Gülşah Akkaya da "Başarı" ödülüne layık görüldü.

PROVOKE EDİLMEDİLER
Tolga, derbide yaşananların çok üzücü olduğunu söyledi. Başarılı file bekçisi, "Olaylar ne olursa olsun tek taraflı bakmamak lazım. Taraftarın provoke edilmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu insanlar, bu olayların benzerini 1996 yılında da yaşadı. Bu konulara bizim girmememiz lazım" dedi.

HAYIRLI EVLAT OLUN
Kaleci Tolga, panelde yaptığı konuşmada öğrencilere seslenerek, "Sizlere tavsiyem, okulunuzu ihmal etmeyin. Benim eşim ve ağabeyim de öğretmen. Hocalarınızın sözünden çıkmayın. Tek söyleyeceğim, vatana ve millete hayırlı birer evlat olun" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN