Operasyon

Operasyon
Perşembe 13.03.2014

Beşiktaş yönetimi Portekizliler'in son durumunu belirledi. Almeida kalacak, Fernandes kendi kaderini kendisi belirleyecek. Fernandes'in gelecek sezon Premier Lig ekiplerinden West Ham forması giymesi bekleniyor

Beşiktaş yönetimini bu sezon sonunda en çok yoracak konu Fernandes'in durumu olacak gibi görünüyor. Portekizli oyuncu kendisine yapılan 2.4 milyon euro'luk teklifi beğenmemiş ve senelik 4 milyon euro talep etmişti. Başkan Orman da, Fernandes konusunda, "Son teklifimizi yaptık. İsterse kalır, istemezse de dilediği yere gider" diyerek resti çekmişti. Dün de yönetici Erdal Torunoğulları, "Fernandes'in durumu nedir?" diye soran gazetecilere, "Onu Fernandes'e sormak lazım, ne yapacağını en iyi kendisi bilir. Kendi kaderini kendi belirleyecek" yanıtını verdi. Bu arada Fernandes'in; prensip anlaşmasına vardığı ve ön protokol imzaladığı West Ham'dan haftada 50 bin sterlin, yıllık ise 1.9 milyon sterlin garanti paraya 'evet' dediği; vergiler çıkınca cebine 1 milyon euro gireceği ifade edildi. Öte yandan Portekiz'in Record gazetesi de Fernandes'in Lokomotif takımıyla 5 yıllık ön sözleşme imzaladığını, tecrübeli futbolcunun Rus ekibinden yıllık 4 milyon euro garanti para alacağını iddia etti.

HUGO İMZALAR
Beşiktaş'ta sezon sonunda sözleşmesi bitecek Hugo Almeida konusundaki gelişmeler pozitif yönde ilerlemeyi sürdürüyor. Sezon başında ayrılacağını ima eden açıklamalarda bulunan Portekizli oyuncu, Başkan Orman ve yöneticilerle yaptığı görüşmelerin ardından "sözleşmesini uzatma" konusuna sıcak yaklaşmaya başladı. Başkan Orman'ın, "Onunla kimyamız tutuyor. Hugo bizi seviyor, biz de onu seviyoruz. Ortak bir noktada bulaşacağımıza inanıyorum" açıklamasının ardından Portekizli oyucunun, iki sene daha Beşiktaş formasını giymek istediği belirtildi.

TEKLİFİMİZİ SUNDUK, OLUMLU YAKLAŞTI
Yönetici Erdal Torunoğulları, dün yaptığı açıklamada, "Teklifimizi sunduk, yanıt bekliyoruz. Ben Almeida'nın ayrılacağını düşünmüyorum. Hatta 2014 Dünya Kupası öncesinde sözleşmesine uzatacağına da inanıyorum" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN