Skandal karar

Skandal karar
Pazar 16.03.2014

Federasyonun gözünde Beşiktaş öncelikli bir takım değil. Böyle bir maça Palabıyık'ı vermek bunun ispatı. İlki penaltı değil, ikinciyi de anlayamadık

Öncelikle Beşiktaş, federasyonun gözünde etkili bir takım değil. Bu maça tayin ettikleri hakem belki ileride iyi bir hakem olacak. Ama Türkiye Ligi'nde bu sene ikinci olacak takım Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Rakibi Rize düşme hattında.

FIFA'larınızda iş yok!

Eğer böyle bir maça Ali Palabıyık'ı veriyorsanız o zaman sizin FIFA hakemlerinizde iş yok demektir. Onları boşuna FIFA yapmışsınız. Veya bu maça bu hakemi veriyorsanız siz Beşiktaş'ı sallamıyorsunuz demektir. Palabıyık iyi hakemse niye ona FIFA takmadınız? G.Saray'ın veya F.Bahçe'nin Rize'de oynayacağı maça bu hakemi verin bakalım ortalık yangın yeri olacak mı? Bunları neden yazıyorum. İki tane penaltı verdi Beşiktaş'ın aleyhine...

Seyirci aptal mı?

Birincisinin uzaktan yakından penaltı ile alakası yok. İkincisi de yayıncı kuruluş görüntülerine göre çözmeye imkan yok. Kafaya çarpıp mı gidiyor, yoksa koldan mı kafaya gidiyor? Eğer kola temas varsa çarpsa bile penaltı. Ama esas görüntü pazar akşamı çıkacaksa ortalığa onu bilemem. O zaman seyirciyi aptal yerine koyuyorlar. Bu iki penaltı kararından sonra hakem bütün takdir haklarını Beşiktaş lehine kullandı. O zaman da Rize'ye yazık değil mi? İki takım futbolcuları da bunu net bir şekilde gördü. Rize takımı iki tane penaltıdan goller attı. Şimdi diyeceksiniz ki, ceza alanına girerseniz penaltı yakalarsınız, giremezseniz yakalayamazsınız. Rizespor takımı çok da fazla
Beşiktaş ceza alanına giremedi.

Dönüm maçıydı
Beşiktaş ve Rize için dönüm maçıydı. İkisinden biri 3 puan alsa bir anda işin rengi değişecekti.
Öyle bir maç ki bu hem zirveyi hem ligin dibini ilgilendiriyor.
Beraberlik hangisine yaradı?

DEMİRÖREN BAŞARI İSTER Mİ?
Federasyon, Fenerbahçe ve G.Saray'dan korkuyor. Beşiktaş'tan korkmuyor. Yıldırım Demirören Beşiktaşlı. Zekeriya Alp de Beşiktaşlı. Şöyle bir baktığınızda Beşiktaş'ın kötülüğünü istemezler gibi geliyor insana.
Ama bir beyin jimnastiği yapalım.
Mesela Yıldırım Demirören, Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'ne gitsin ister mi? "Ben yokken Beşiktaş başarılı olsun" der mi? Bu konuda bin tane yorum yapabilirsiniz. Zekeriya Alp geçtiğimiz aylarda "hakem hataları Beşiktaş aleyhine çok yapılıyor" demişti. Bir hafta sonra Beşiktaş'ın lehine hata yapıldı.
Ben onu-bunu bilmem.
Yapılan tayine bakarım.

ÇİLEK VE PUDRA ŞEKERİ
Maçta 4 tane gol var. Mücadele de kötü değil. Kalite var mı, yok. Kalite derken yanlış anlamayın, Alman ligine veya İngiliz ligine göre konuşuyorum.
Beşiktaş takımı G.Saray'a göre daha fazla koşuyor, daha fazla yardımlaşıyor ve daha fazla top çeviriyor. Ama oyuncu değiştirecek kapasitede adamları yok denecek kadar az.
Şunu da gözardı etmeyelim.
Siyah-beyazlıların statları yok, parası da fazla yok. Devamlı borç ödüyorlar. "Feda" diyorlar.
Rakiplerinin durumu tam ters.
G.Saray kadrosuna çilekler alıyor. Beşiktaş'ın bırakın çileği pudra şekeri alacak hali bile yok.
Böyle olduğu halde bu maçı alsalardı G.Saray ile puan puana olacaklardı. Beşiktaş için şu anda tek hedef var, Şampiyonlar Ligi'ne gitmek. Gidebilir mi, gider. İnanırlarsa. Çünkü G.Saray'a göre daha bir takım olarak oynuyorlar. Birbirlerine daha fazla yardım ediyorlar.

EY FEDERASYON ÖNCE ZAMLARI VER
Bu federasyon bir de yayıncı kuruluşun yüzde 65 hissesini almaya çalışıyor.
Bu hakem tayinleriyle veya aldığı tv'nin görüntü servisleriyle bu işler nasıl olur bir düşünün! Hani derler ya ayranın yok içmeye, tahterevalli ile gidersin döner yemeğe! Sen yayıncı kuruluşun hissesini almaya çalışıyorsun, federasyonda çalışanların hakkı olan zamları henüz yapamıyorsun, param yok diye. İşte Türkiye böyle bir ülke.
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN