Zekeriya Alp gördü mü?

Zekeriya Alp gördü mü?
Pazar 16.03.2014

Kale arkası hakemi penaltı kararı verdi ama yayıncı kuruluşun 3-4 farklı açıdan gösterdiği görüntülerde ben penaltı göremedim

Galatasaray'ın puan kaybetmesinden sonra dünkü Rize maçı, Beşiktaş için çok daha anlam taşıyan bir 90 dakika oldu. Bu maç, son haftalarda rakiplerinden puanlar alan ev sahibi Çaykur Rizespor, açısından da çok önemliydi. Beklendiği gibi mücadele çekişmeli geçti. Beşiktaş iyi başladı, Veli'nin şahane pasıyla Olcay'ın araya bıraktığı topta Mustafa Pektemek ile öne geçti.

Demoralize oldu
Çaykur Rizespor bu golden sonra oyuna daha bir asıldı. Oyunu dengeledi. Derken tartışmaya o kadar açık bir pozisyon yaşandı ki inanamadım.
Yayıncı kuruluşun 3-4 farklı açıdan gösterdiği görüntülerde benim bulamadığım bir penaltı kararını kale arkası hakemi verdi.
Şahsen ben göremedim.
MHK Başkanı Zekeriye Alp gördü mü bilemiyorum. Bu penaltı Beşiktaş'ı demoralize etti.
Daha sonra gelen ikinci penaltı kararında kale arkası hakemin kararı bu kez doğruydu.
Beşiktaş bu kararlarla bilendi ve hatalar yapmaya başladı ama devre Beşiktaş için ilaç oldu.
Gerilen sinirlerin, Bilic'in soyunma odasındaki konuşmalarıyla düzeldiğini düşünüyorum.
Çünkü Beşiktaş ikinci yarı tek kale oynayarak başladı. Pozisyonlar da buldu, gol de buldu. Beşiktaş adına en büyük problem Gökhan'ın orta sahaya girdiği dönemlerde üretkenlikten uzak kalmasıydı. Oysa çizgide kaldığı sürece daha etkiliydi.
Teknik adamlar maç içerisinde bazı şeyleri nasıl göremiyorlar anlamıyorum.
Dün de Bilic, Gökhan'ın pozisyonundaki sıkıntıyı göremedi.
Gökhan kenarda oynamakta ısrar etse Beşiktaş adına daha verimli sonuçlar doğurabilirdi. Gökhan bir an yeniden kenarda oynadı Beşiktaş golü buldu. Gökhan'ın içeride kalması Çaykur Rizespor'un işini kolaylaştırdı.

Bilic sorunu göremedi
Kapalı savunmaları ancak üç şekilde açabilirsiniz. İlki ikiye birlerle ya şutla ya da en önemlisi de çizgiye inerek... Beşiktaş'ın ikinci golünde olduğu gibi. Bilic bütün maç boyunca bu sorunu göremedi. Eğer Gökhan kenarda oynama konusunda ısrarcı olsaydı skor böyle olmazdı.
Rizespor sadece mücadele etti, 1 puanın da iyi olduğunu düşünerek maçı puanla bitirdi. Beşiktaş ise bu puan kaybıyla belki şampiyonluk şansını kaybetti.

FENERBAHÇE'NİN RAKİBİ KENDİSİ

Fenerbahçe'nin maçı çok kolay görünse de Kayseri Erciyesspor karşısında bugün zorlanacaklar. Aslında ligin ilk üçü belli oldu.
Birincisi de yüzde 70 yolu yarılamış durumda. Önceki gün Galatasaray, dün Beşiktaş'ın puan kaybettiği ligde Fenerbahçe işi götürüyor.
Fenerbahçe'nin bugün favori olduğu bu maçı kazanacağını düşünüyorum.
Şampiyonluk için yüzde 70 -80 derken Beşiktaşlı oyuncular yüzde yüz Fenerbahçe diyorlar bunu hissediyorum.
Galatasaraylı oyuncular da öyle düşünüyor. Fenerbahçe'nin rakibi önceki gün ve dün Beşiktaş, Galatasaray olmaktan çıktı.
Fenerbahçe'nin tek rakibi kendisi kaldı. Çok büyük hatalar yapmazlarsa şampiyonluğa koşarlar.

6 HAKEM İŞLEMİYOR
Türkiye'de bu sezon uygulanmaya başlayan 6 hakem sistemini tam anlamıyla kullanamıyoruz. Hakemler çok ucuz penaltı çalıyorlar. Orta hakem penaltı işini sanki sadece kale arkası hakemlerine bırakmış. Sadece faule bakıyor.
Oyunu durdurup oyunu başlatıyor. Sanki bütün işleri bu. Düşünün 1-0 öndesiniz.
Kale arkasından biri çıkıp 'Cırt' penaltıyı veriyor. Yanlış ise "Aaa hatalı oldu" diyerek geçiştirebiliyorlar. Moraller alt-üst.
Gel de maçı götür bu dakikadan sonra.
Etiketler Beşiktaş
BİZE ULAŞIN