En büyük destek Başbakan'dan

En büyük destek Başbakan'dan
Salı 18.03.2014

Fikret Orman, tarihi açıklamalar yaptı: Vodafone Arena'nın yapımı sırasında çok zorlukla karşılaştık. Başbakanımızın desteği olmasaydı bu süreç mümkün değildi. Eğer izinler alındıysa bunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük iyiliğini gördük. Stadı 30 Ağustos'a yetiştirmek istiyoruz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı ekibin yeni stadı Vodafone Arena'nın yapımı aşamasında bir çok zorlukla karşılaştıklarını ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleri sayesinde tüm bunları aştıklarını söyledi. Başkan Orman, Beykoz'da dün düzenlenen Beykoz Kartalları panelinde pek çok konuya değinirken, taraftarların merakla beklediği stat konusunda da müjdeyi verdi. Vodafone Arena'yı 30 Ağustos tarihine yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Orman, "Bu stadın yapılması aşamasında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çok büyük desteğini gördük. Onun desteği olmasaydı bu süreç mümkün değildi. Biz Başbakanımız'dan hep destek gördük. Bu stadın izni alındıysa sayın Başbakan'ın çok iyiliğini gördük" dedi.

TAKDİR EDİLMESİ GEREKİR
Orman sözlerine şöyle devam etti: "Oraya yapmış olduğumuz stat yasal izinlerle yaptığımız bir yerdir. Aldığımız izinlerin haricinde, ruhsat harçları dahil olmak üzere devletin bir kuruşu yoktur. Bu stadı Türk gençliğine ve Türk sporuna bir tesis olarak yapıyoruz. Bu süreç içinde bunu yaptık. Bu takdir edilmesi gerekli olan bir şey. Biz bu stadı bitirince tarihe geçecekmişiz. Siz bitirseydiniz de tarihe siz geçseydiniz. Bunlarla karşı karşıya kaldık. Bunları yapanlar maalesef Beşiktaşlı'ydı. Beni en çok rahatsız eden yer burası olmuştur. Bu stadı Allah'ın izniyle 30 Ağustos'a yetiştireceğiz. Nisan sonunda kapalı tribünün olduğu yer bitecek. Mayıs sonunda eski açık tarafının kaba inşaatı bitecek. Haziran sonunda da yeni açık tarafının kaba inşaatı bitmiş olur. Temmuz'un 10'u gibi çim sahayı sermeye başlayacağız. İnşallah 30 Ağustos'a yetiştireceğiz."

GEMİ SU ALIYORDU
"Beşiktaş Kulübü'nü yönetmeye aday olduğumuzda büyük Beşiktaş gemisi su alıyordu. Her tarafında delikleri vardı. Bu geminin batacağı, bizim de içinde olacağımız konuşuluyordu. Biz Beşiktaş'a inanarak bu işi yapmak için yola çıktık. Bu gemiyi yüzdüreceğimize inandık. Tek amacımız bu gemiyi istediğimiz limana götürmekti. Bu aşamada çok polemiğe girmedik. Bu sırada bildiğimiz dalgalar olurken, bilmediğimiz tayfunlar ve boralar oldu. Biz bu işlerin içerisinde olmak istemiyoruz' dedik. Bizim görevimiz, Beşiktaş'ın menfaatlerini korumaktır"

SEYİRCİSİZ OLSA DAHA İYİ
Başkan Fikret Orman, maçları seyircisiz oynamanın kendileri için daha iyi olacağını belirtip, "Yeni çıkan talimatla bayan seyirciler, TFF'nin davetlisi olarak geliyor. Onların küfür etmesiyle sahamız tekrar kapatılıyor. Daveti yapan Beşiktaş Kulübü değil, TFF. Bundan zarar gören ise biziz. Sonucunda oradaki olayda bizim hakimiyetimiz yok. Yarın (Bugün) yönetim kurulu toplantımız var. Belki hafta sonu yapacağımız maçı seyircisiz oynayacağız. Her geçen gün hem maddi hem de manevi olarak bu işten zarar görüyoruz."

ÜZERİMİZE OYUNLAR OYNANIYOR!
Fikret Orman, Galatasaray maçıyla birlikte Beşiktaş aleyhine oyunlar oynanmaya başladığını söyledi. Orman, "Bu oyunlar hâlâ devam ediyor. Şu an en mağdur kulüp pozisyonundayız. O gün genç bir hakemin ne işi vardı da Çaykur Rizespor maçına verildi. Onun test edilmesi için neden Rizespor maçı seçildi? Ben hakem hocası ve TFF'yi eğiten Jaap Uilenberg'i hiçbir yerde görmezken, Rize'de ne işi vardı? Beşiktaş Rize'de lime lime doğrandı" ifadesini kullandı.

İKİSİ OLMAZSA OLMAZ DEĞİL
Orman, durumları belirsiz olan Fernandes ve Almeida ile ilgili olarak ise, "Olmazsa olmaz değiller" dedi. Başkan, "Bizim için önemli olan Beşiktaş'ın armasının asaletidir. O asalet ve duruş içinde olduğu sürece her oyuncuya iyi yaklaşırız. Bizimle birlikte oldukları sürece değerliler" dedi.

MEDENİ BİR KİTLEMİZ VAR
Başkan Fikret Orman, "Medeni bir taraftar kitlesine sahibiz. Bunu oldukça iyi uygulamaya devam ediyoruz. Aynı nezaketi karşı kulüplerden de bekliyoruz. Nezaketsiz insanlar ayıklandığı zaman bu durumun ortadan kalkacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA