Şamar oğlanı değiliz

Şamar oğlanı değiliz
Çarşamba 19.03.2014 18:55

111. yaşını yapımı süren Vodafone Arena'da düzenlenen törenle kutlayan Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman hakem hatalarının çok canlarını yaktığını söyledi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, şampiyonluğa inançlarının tam olduğunu ve Avrupa'da final oynayacaklarını söyledi.
Beşiktaş Kulübü'nün 11. yılı bugün Vodafone Arena Stadı'nın inşaat alanında kutlandı. Kutlamanın ardından Lig Tv'ye konuşan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, inşaatı her dakika trafik olan bir bölgede yaptıklarını belirterek, "Stadımızın inşaatında görevli emekçi kardeşlerimizin konakladığı barınaklar neredeyse yolun ortasında duruyor. Bizim stadımız Beşiktaşlıların el emekleri alın terleriyle yapılıyor. Ben ve arkadaşlarımın çektiklerini dışarıdan bakanlar bilmezler. İnşallah Vodafone Arena tamamlandıktan sonra başımıza gelenler hakkında bir kitap yazacağım. Şantiye her gün taraftarlarımızın gözetimi altında. Burada çok güzel maçlar oynanacak. Türkiye'nin en önemli noktalarından birindeyiz. Beşiktaş'ın çıkışı bu stadın tamamlanmasıyla başlayacak. Onun için 30 Ağustos'a yetiştirmeye çalışıyoruz. Bir yandan stat yapıyor, bir yandan takımlarımıza başarı kazandırmak için yatırım yapıyor, diğer bir taraftan da borç ödüyoruz. Stadyum gelirimiz yok ama giderimiz var. Beşiktaşlılar için mücadele ediyorum. 26 Mart 2012'de başkan seçildiğimde gördüm ki, stadın izin müracaatı bile yoktu dedi.

"STADIMIZ DEPREME DAYANIKLI OLACAK
Vodafone Arena Stadı ile ilgili bilgiler veren Orman, "Stadımızın 144 locası olacak. 81 tanesini sattık. Geri kalanları satmaya devam ediyoruz. Loca satın alan taraftarlarımız buranın temeline de bir harç koymuş oluyorlar. 41 bin 903 kişilik stadımızın her noktasından taraftarlarımız keyifle maçlarını izleyecekler. Eski stadımızda bin 800 ton demir kullanılmış, şimdi bizim yaptığımız statta 22 bin ton demir kullanıyoruz. Depreme karşı güvenli bir stat inşa ediyoruz. 400 arabalık bir otoparkı olacak. Stadımıza ulaşım çok kolay. Her yerden kısa zamanda stada ulaşmak ve geri dönmek mümkün şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA FİNAL OYNAYACAĞIZ
Orman, Avrupa'daki rakiplerinden bir eksikleri olmadığını vurgulayarak, "Allah'ın izniyle Avrupa'da final oynayacağız. Göreve geldiğimizde futbol takımının forma sponsorluğu 3,6 milyon dolar civarındaydı. Şimdi biz bu rakamı yeni sponsorluklarla çok yukarı çıkardık. Stadın yapımından sonra hemen bir de basketbol salonu yapmak istiyorum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çok uyumlu çalışıyoruz. Ahmet Nur Çebi, benim abim. Onunla çok uyumlu çalışıyoruz. Aramızı bozmaya çalışıyorlar ama biz bunu yemiyoruz. Bizi tanıyan Beşiktaşlılar bize çok destek veriyor. Hatta diğer takım taraftarlarıyla da iyi ilişkilerim var. Hiçbir statta kötü bir durumla karşılaşmadım diye konuştu.

ŞAMAR OĞLANI DEĞİLİZ
Yatırım yapıp borçları aşağı çekerken bir de kupa mücadelesi verdiklerini ifade eden Orman, "Hakem hataları beni kahrediyor. Maçlarımızda yapılan hakem hataları bizi derinden üzüyor. Yazıktır, günahtır. Haksızlıkla karşılaştığımızda bağırmayalım diyoruz, oyun sahada adilce oynansın istiyoruz. Sesimizi çıkarmadıkça hatalar katlanıyor. Kusura bakmasınlar biz de şamar oğlanı değiliz. Haksızlıklara isyan ediyoruz ifadelerini kullandı.

"OYUNCU BURADA KALMAK İÇİN UĞRAŞ VERMELİ
Siyah-beyazlı kulüple sözleşmeleri bitecek futbolcular ile ilgili de konuşan Orman, "Rakiplerimizin de sözleşmeleri biten oyuncuları var ama bizim oyuncularımız kadar konuşulmuyor. Beşiktaş Türkiye'nin en güzide kulübüdür. Oyuncu burada kalmak için uğraş vermeli. Biz, Beşiktaş'ta kalmayı hak eden oyuncularla yola devam ederiz. Kimseyle Fenerbahçe'ye, Galatasaray'a gitmesin diye sözleşme uzatmayız dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN