Coşku ve arzu kazandırdı

Coşku ve arzu kazandırdı
Pazartesi 24.03.2014

Kayseri'ye yenilen G.Saray, Beşiktaş'a ikramda bulundu. Her maçı kazanmak için oynayan siyah-beyazlılar ikramı geri çevirmedi. Beşiktaş'taki birliktelik örnek olmalı

Galatasaray bir ikramda bulundu Beşiktaş'a... Beşiktaş da reddetmedi. Puan olarak liderin gerisinde olan iki takım var; biri Galatasaray, biri de Beşiktaş. Galatasaray idare ediyor, Beşiktaş her maça asılıyor.
Her maçta kazanmak için oynuyor ve ortadaki bütün puanları almak istiyor. Bilic, dün Gökhan Töre'nin yerine Holosko ile başladı ama sistem de oyuncular da aynıydı.
Coşku ve maçı kazanma arzusu büyük ve yine üst düzeydeydi.

8 DAKİKADA İŞİ BİTİRDİLER

Ve hemen 8 dakikada 2-0'ı buldular.
İlk golde Veli Kavlak sahneye çıktı. Ani presle kazandığı topu sol ayağıyla direğin dibine bıraktı, çok güzel bir gol attı. İkinci golde de Pedro en iyi özelliği olan uzun ve isabetli ters topla Motta'yı buluşturdu.
Brezilyalı sol bek adrese teslim kesti, Mustafa Pektemek de golünü yaptı.
Mustafa demişken... Kafasında açılma oldu; kanlar içinde oyuna devam ederken üst üste dört beş tane kafa topu geldi Mustafa'ya. Ama o hiç korkmadan hepsine çıktı. Sakatlıklar yüzünden uzun süre oynayamayan Mustafa Pektemek adeta "Ben bu takımda kalmak istiyorum" diyordu bu haliyle.
Motta, Veli ve özellikle Oğuzhan dün mükemmel oynayan isimlerdi.
Beşiktaş'ta teknik direktör-oyuncu ilişkilerini bir hayli iyi görüyoruz.
Bir birliktelik var. Çok az takımda olan oyuna giren çıkan oyuncu ilişkileri de çok iyi... Bu da şu an itibarı ile ikinciliği getirdi Beşiktaş'a.

AKHİSAR TOPSUZ OYUNDA YOK

Akhisar Belediyespor topladığı puanların da etkisiyle fazla rahat.
Maçları genelde rölantide oynuyorlar.
Akhisar takımı, top rakipteyken
hiç ama hiç oyunda gözükmüyor.

MAÇIN ADAMI MUSTAFA

Mustafa Pektemek, korkusuzca bir mücadele örneği sergiliyor. Kafasına dikiş atılmasına rağmen canını dişine takıp her kafa topuna çıktı,
golünü de attı. Forması için resmen savaşıyor.

GÖRÜNMEYEN KAHRAMAN VELİ

Veli Kavlak, bu sezonun görünmeyen kahramanı.
Dünkü Akhisar Belediyespor maçında da ortaya çıktı. Çok koşuyor, çok açık kapatıyor.
Çok da güzel paslar atıyor.
Orta sahada ikili oynadığı zaman Bilic'in vazgeçemediği tek isim Veli... Yanına Atiba geliyor, Necip geliyor, Jones geliyor. Ama kim gelirse gelsin o çizgisinden bir şey kaybetmiyor. Zaten takımın kendisine olan ihtiyacının da bilincinde. Koşmama gibi bir lüksü yok. Üstüne koyarak oynuyor. Güzel de bir gol attı.
Sezonun gizli kahramanı.

KOLAY MAÇI İYİ YÖNETTİ
Hakem Bülent Yıldırım, son iki sezonun en formda hakemi. Fazla tartışılmıyor.
Beşiktaş'ın erken goller bulup hakem için de kolay ve sakin hale getirdiği maçta iyi bir yönetim gösterdi. 90 dakika içerisindeki tek hatası, Motta'nın Akhisar kalecisi tarafından düşürüldüğü pozisyonda faul kararı vermemesiydi.

G.SARAY'A GÖRE BİR ADIM ÖNDE
Beşiktaş, Galatasaray'a göre bir adım önde gözüküyor.
Evet, yıldız ve lider oyuncuları yok gibi gözüküyor.
Ama Beşiktaş sadece futbol oynamak istiyor. Mahalle maçlarına giden amatör takımların ruhuyla çıkıyorlar sahaya.
Rakip kim olursa olsun, kimin sahası olursa olsun, tribünde seyirci var mı yok mu... Bunlara aldırmadan oynuyorlar. Bu da Beşiktaş'ı, Galatasaray'a göre bir adım öne çıkarıyor.

MOTTA MESAJ VERİYOR
Beşiktaş'ın sol beke kiraladığı Motta "Benim bonservisimi alın" der mesajını veriyor yönetime...
Galatasaray'da Telles sol tarafa nasıl iyi oturduysa, Beşiktaş'ta da Motta'nın onun kadar takıma katkısı var. Beşiktaş yönetiminin sezon sonunda kesinlikle Motta'nın bonservisini alması gerekiyor.

NECİP SAĞDA SIRITIYOR
Necip Uysal çok karakterli bir oyuncu.
Nereye koysanız oynuyor. Ön libero, stoper, sağ bek... Ama Necip kesinlikle sağ bek olamaz. Çok iyi niyetli, karakterli sevdiğim bir futbolcu ama o bölgede yapamıyor. Beşiktaş'ın yeni sezonda sağ beke transfer yapması şart.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN