Gelenler gidenleri aratmaz

Gelenler gidenleri aratmaz
Çarşamba 26.03.2014

Fernandes, Escude, Eneramo, Sivok ve Holosko gözden çıkartıldı. Töre ve Almeida kalacak; Motta ile Jones belirsiz, 3 yıldız gelecek

Beşiktaş'ta yeni sezon transfer çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Siyah-beyazlı yönetim, Bilic'in hazırladığı rapor doğrultusunda hareket ederken; Hırvat hocanın hangi oyuncularla devam etmek istediğini bir liste halinde yönetime sunduğu belirtildi. Bilic'in gönderilecekler listesinde, takımın önemli isimleri de bulunuyor. Ancak bu konuda son görüşmenin sezonun son maçının ardından yapılacağı öğrenildi.

SİYAH-beyazlılarda, sezon sonunda sözleşmeleri sona erecek olan Manuel Fernandes ve Julien Escude ile yeniden anlaşma yapılmayacak. Hırvat hocanın, Fernandes için "Şartlar uygun olursa kalmasını isterim" şeklinde rapor vermesine rağmen; Başkan Orman ise, "Bu konudaki düşüncemi biliyorsunuz" diyerek Portekizli yıldıza sıcak bakmadığını yineledi.

SÖZLEŞMELERİ devam eden isimlerden Holosko, Sivok ve Eneramo da gözden çıkarılan diğer futbolcular. Holosko ve Sivok'a "Türk pasaportu almanız durumunda kalabilirsiniz" denilecek. Karabükspor'a kiralık olarak gönderilen Michael Eneramo'nun da, yeni sezonda siyah-beyazlı formayı giymesinin çok zor olduğu belirtildi.

BEŞİKTAŞ yönetimi, Gökhan Töre'nin bonservisini Rubin Kazan'dan almak için kesenin ağzını açacak. Hem yönetim hem de Bilic, yıldız oyuncuyla yola devam etmek istiyor. Sözleşmesi bitecek bir diğer oyuncu Almeida da ikna edilmeye çalışılacak. Portekizli futbolcu için de hem Başkan Orman hem de Hırvat teknik adam sıcak yaklaşıyor.

FERNANDES yerine mutlaka bir '10 numara' transfer edilecek. Bu mevkii için ilk aday Bursa'dan ayrılan Batalla. Bunun dışında Lescott ya da onun kalitesinde iki stoper daha alınacak. Kiralık olarak forma giyen Motta ve Jones'la ilgili son kararı da teknik direktör Bilic sezon sonunda verecek.

OĞUZHAN ve Olcay Şahan'ın sözleşmelerinde iyileştirmeye gidecek olan yönetim; 3'ü yerli, 4'ü yabancı toplam 7 takviye ile kadrosunu güçlendirmenin peşinde. Cenk Tosun'u alarak forvetine takviye yapan siyah-beyazlılar, takımın kalitesini yukarıya taşıyacak potansiyeli yüksek genç oyuncular alacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN