Hunt geliyor

Hunt geliyor
Cumartesi 29.03.2014

Bild Gazetesi, Aaron Hunt'un W.Bremen'in teklifini geri çevirdiğini yeni sezonda Beşiktaş formasını giyeceğini iddia etti

Beşiktaş'ın uzur süredir peşinde olduğu Werder Bremen'in 27 yaşındaki yıldız Aaron Hunt'un, önümüzdeki sezon siyah-beyazlı formayı giyeceği ifade edildi. Alman Bild gazetesi; Werder Bremen'in vergiler dahil 2.6 milyon euro'luk teklifini reddeden Hunt'un, Beşiktaş'ın yıllık 2 milyon euro netten 3 yılda toplam 6 milyon euro'luk teklifine 'evet' dediğini yazdı. Bu arada W. Bremen menajeri Eichin de, "Aaron Hunt'a bizim sınırlarımızı zorlayan bir teklif yaptık. O bu teklifimizi reddetti. Biz netlik istedik ve cevabını bize bildirmesini istedik. O da bu teklifi geri çevirdi. Werder Bremen ile Aaron Hunt'ın yolları korkarım ki sezon sonunda yolları ayrılacak" diyerek, Hunt'ın yeni sezonda olmayacağını duyurdu.

ÜÇ YILDIR SEMRA POLATGİL İLE EVLİ
Bu arada Beşiktaş'ın sezon sonunda bedelsiz olarak kadrosuna katacağı Aaron Hunt'ın Türk statüsünde oynama ihtimali ortaya çıktı. 2011 yılında Türk kızı Semra Polatgil ile evlenen 27 yaşındaki futbolcu, eşinin Türk vatandaşı olması durumunda kendisi de bir başvuru yapması halinde yerli statüsünde oynama hakkı kazanabilecek. Üç yıl bir Türk vatandaşıyla evli olan yabancılar için vatandaşlık hakkı başvurusunda bulunma hakkından yararlanabilecek olan Hunt böylelikle yerli statüsünde siyah-beyazlı formayı giyebilecek. Hunt'ın vatandaşlık başvurusunu İçişleri Bakanlığı değerlendirecek.

NASIL TÜRK VATANDAŞI OLABİLİR?
"Bir Türk vatandaşı ile evlenme, kendiliğinden Türk vatandaşlığını bahşetmez. Ancak, bir Türk vatandaşı ile evlenme nedeniyle Türk vatandaşlığını kazanmak isteyen yabancılar, en az üç yıldan beri evli olmaları, fiilen birlikte yaşamaları ve evliliğin devamı kaydıyla, yurt içinde en büyük mülki idare amirliklerine, yurt dışında ise Türk konsolosluklarına yazılı olarak başvuruda bulunabilirler. Başvuru üzerine İçişleri Bakanlığınca yapılacak inceleme ve soruşturma sonucunda, aranan şartları taşıdıkları anlaşılan kişiler, bu durumun tespitine ilişkin karar tarihinden itibaren Türk vatandaşlığını kazanırlar."
Etiketler Beşiktaş, Hunt
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN