Hunt avantajı

Hunt avantajı
Pazar 30.03.2014

Tecrübeli yönetici Deniz Atalay, "Beşiktaş'a gideceğim" dediği iddia edilen Werder Bremen'in yıldızı Aaron Hunt için, "Evet, onunla ilgilendiğimiz doğru" ifadesini kullandı

Beşiktaş'ın uzun süredir peşinde olduğu Aaron Hunt için siyah-beyazlı yönetimden ilk kez "Evet, ilgileniyoruz" açıklaması yapıldı. Werder Bremen kulübünün yaptığı teklifi geri çeviren ve Beşiktaş'ın senelik 2 milyon euro'dan 3 yıllık önerisini kabul eden Hunt'ın; önceki gün yapılan bir idman sonrası "Beşiktaş'a gidecek misin?" sorusuna, "Evet" yanıtını verdiği iddia edildi. Bunun üzerine bir açıklama yapan Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetici Deniz Atalay, yeni sezonun planlaması doğrultusunda birçok futbolcuyu takip altına aldıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

Eş durumundan vatandaşlık hakkı
"Yeni sezon öncesi kadromuzu güçlendirmek için elbette bazı çalışmalar yapıyoruz. Adı geçen Aaron Hunt da Beşiktaş Kulübü'nün bu doğrultuda izlediği isimler arasında yer alıyor. Fakat altını çizmekte fayda görüyorum, Hunt gibi izlediğimiz, hakkında bilgi edindiğimiz ve listemizde bulunan başka bazı futbolcular da var. Hunt ile şu an için herhangi bir anlaşma sağlamadık ya da oyuncuyu renklerimize bağlamak için somut bir girişim yapmadık." HUNT'ın yerli statüsünde oynayabilecek olmasının bir avantaj gibi gözüktüğünü kaydeden Atalay şöyle devam etti: Eşinin Türk olması, yerli statüsünde forma giyebilmesi için önemli. Fakat her ne olursa olsun olası transfer halinde, Hunt için başvuru yapmak ve çıkacak kararı beklemek gerekir. Her başvuru sonunda, her isteyen Türk vatandaşı olamıyor. İmza aşamasına gelinirse tabii ki bu durum en ince ayrıntısına kadar araştırılır. Sonuçta başarılı bir isim ve yerli statüsünde kullanılabilirse, büyük avantaj teşkil eder.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN