Efsane olacağım

Efsane olacağım
Salı 03.06.2014

Veli Kavlak uzun yıllar Beşiktaş forması giyip burada nice zaferler kazanmak istediğini söyledi. Veli, İnönü'yü özlediğini de belirtti

Kartal'ın orta sahasındaki dinamosu Veli Kavlak, BJK TV'ye konuştu. Başarılı futbolcu "Hayalim Beşiktaş'ta efsane olmak" dedi ve siyah-beyazlı formayla Şampiyonlar Ligi'nde boy göstermek istediğini dile getirdi. Veli ardından 27 Mayıs'ta geçirdiği ameliyatı anlattı: "İki senedir omzumda sıkıntı vardı. Ameliyatla ağrılarım sona erdi. Daha iyi oynarım." Veli, İnönü Stadı'ndan uzaklaşmanın 3. sırada kalmalarında etken olduğunu belirtti. 26 yaşındaki oyuncu "Herkesten çok taraftara ihtiyacımız var çünkü genç bir takımız. İnönü Stadı'nda kötü oynasak bile taraftarımızla baskı kurabiliyorduk. O avantajımızı bu sezon hiç kullanamadık" ifadelerini kullandı.

'ORTADA İYİ TOP KESİYORUZ'
Veli Kavlak, takım olarak savunma anlamında kendilerini geliştirdiklerini belirtti. Başarılı futbolcu "Eskiden oyundan çabuk düşüyorduk. Boşluklar veriyorduk. Şimdi orta sahada daha iyi duruyoruz. Nerede ne kadar koşmam gerekir diye istatistikleri araştırıyorum. Benim asıl görevim hocamın isteğiyle orta sahada takımın dengesini kurmak" şeklinde konuştu.

ATİBA İLE İYİ ANLAŞIYORUZ
Veli Kavlak, Atiba ile taktiksel olarak aynı görevi yaptıklarını söyledi. Tecrübeli futbolcu "O nerede duracağını, nereye hareket edeceğini, ne zaman geri çekileceğini iyi biliyor. Birbirimizi dengeliyoruz. Ben çıkarsam o geride kalıyor, o çıkarsa ben savunmada duruyorum" dedi.

BİLİC KENDİNDEN GEÇİYOR
Kartal'ın orta sahasını ayakta tutan Veli Kavlak, hocası Slaven Bilic'e de övgü yağdırdı. Hırslı oyuncu "Hocamız kenarda kendinden geçiyor. Bu beni daha çok motive ediyor. Onun kulübede olması bizim için çok önemli. Onunla büyük başarılar elde edeceğiz" ifadesini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN