Forvete Ruben Bota

Forvete Ruben Bota
Cuma 27.06.2014

Almeida'yı gönderen Beşiktaş, İnter'in 24 yaşındaki Arjantinli golcüsü Botta için düğmeye bastı. Silvestre için İtalyanlarla görüşen yönetim, Botta için haber bekliyor

Yeni sezonda kadrosunu genç yıldızlarla güçlendirmek isteyen Beşiktaş yönetimi, transfer listesine yeni bir isim daha ekledi, Ruben Botta. Bonservisi İnter'de olan stoper Matias Silvestre için İtalyan ekibiyle görüşmelerini sürdüren siyah- beyazlıların, aynı takımın forveti 24 yaşındaki Botta için de görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı. Sky Sports'un iddiasına göre siyah- beyazlıların Torino, Cagliari, Parma, Flamengo, Independiente, Mainz ve Benfica ile birlikte Arjantinli forvet oyuncusu için devrede olduğunu iddia etti. İnter'in bu kadar çok talibi olmasına rağmen 24 yaşındaki forvet oyuncusu için henüz net kararını vermediğinin altı çizilirken; 4 Temmuz'da başlayacak olan sezon açılışı öncesinden Ruben Botta hakkındaki kararın verilmesinin ardından Inter'in genç oyuncu için görüşmelere başlayacağı da belirtildi.

Silvestre'nin önü açıldı

Bu arada İtalyan Canale Inter, Beşiktaş'ın Matias Silvestre konusunda diğer rakiplerine göre çok öne çıktığını yazdı. M'Vila takası olmadığı için Inter'in Silvestre konusunda Beşiktaş'ı beklettiği ama Rubin Kazan'ın takasa sıcak bakmaması nedeniyle Arjantinli stoperin önünün açıldığı bildirildi. Palermo'nun da Silvestre'yi istediği ama Beşiktaş'tan alacağı rakamın tecrübeli stoperi Türkiye'ye oldukça yaklaştırdığının altı çizildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN