Üstüme gelme

Üstüme gelme
Cumartesi 28.06.2014

Hırvat teknik direktör Bilic ile futbol direktörü Özen'in iletişimi kopma noktasına geldi. İki taraf da 'Benim dediğim olacak' diye bastırıyor

Siyah-beyazlılarda, yeni sezon öncesinde Slaven Bilic ile Önder Özen arasındaki gerginlik sıkıntı yarattı. İkili arasındaki iletişim, son dönemde adeta kopma noktasına gelirken, bu durum transfer çalışmalarını da olumsuz etkiliyor. Siyah-beyazlı takımda 1 yılı aşkın süredir görev yapan futbol genel direktörü Önder Özen, teknik direktör tercihini Slaven Bilic'ten yana kullanmıştı. Geçen sezon öncesi ve ligin ilk haftalarında Özen ile Bilic iyi iletişim kurmuş, hatta birçok konuda fikir birliğine varmışlardı. Ancak devre arası transfer döneminde yaşanan anlaşmazlıklar, yeni sezon öncesi daha büyük boyutlara ulaştı. G.Saray'dan Dany'nin kiralanması döneminde araları açılmaya başlayan ikili, birbirleri ile konuşmayacak hale geldiler. Özen ve Bilic arasında soğuk rüzgarların esmesi, olumsuz etkisini de göstermeye başladı.

Başkan Fikret Orman devreye girdi

Takımın yurt dışında yapacağı kamp yerinin belirlenmesi, hazırlık maçları, sezon planlaması ve transferler hakkında fikir alış verişinde bulunmayan iki ismin bu tutumu; transfer çalışmalarının yavaş ilerlemesine neden oluyor. Konuya el koyan Başkan Fikret Orman'ın, teknik direktör Bilic ve Özen ile görüşerek bu duruma bir an önce son verilmesini ve uyum içinde çalışılmasını istediği öğrenildi.

SON PROBLEM MİTROGLOU
Beşiktaş'ta Önder Özen ile Slaven Bilic arasındaki son problemin, Kostas Mitroglou konusunda yaşandığı ortaya çıktı. Hırvat teknik adamın ısrarla alınmasını istediği Yunan oyuncu konusunda Özen'in önce kararsız kalması, ardından "Onu takımda görmek istemiyorum" ifadesini kullanması; durumu daha da içinden çıkılmaz hale getirdi. Öte yandan gelişmelerden rahatsız olan Önder Özen'in, kendisine transferle ilgili soru soran Ahmet Çebi'ye, raporunu Başkan Orman'a verdiğini iletmesi gerginliği tırmandırırken; bu dönemde bazı teknik direktör adayları ile temas kurduğunun kulüp içinde kulaktan kulağa yayılması ise kafaların karışmasına neden oldu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN