Stres çok etkiliyor

Stres çok etkiliyor
Salı 28.04.2015

Şampiyonluk potasındaki Beşiktaş'ın stresi büyük. Bu da takıma olumsuz yansıyor

Artık cumadan pazartesiye süren bu puan savaşlarında futbolcular kalpleriyle oynar.
Maça baktığımız zaman, kadroya da baktığımız zaman coşkulu bir takım beklerken küme düşme potasındaki Karabükspor sakin, Beşiktaş gergindi.
Halbuki Karabük'ün küme düşme stresi var, 1 puan alalım, 3 puan alırsak süper diye düşünüyorlar.
Onların gergin olması gerek.
Ligin zirvesindeki Beşiktaş ikinci devrede iyi top oynamıyor. Sezon başındaki durumu yok. Şampiyonluk potasındaki stres büyük, bu Beşiktaş'ı çok etkiliyor. Normalde Beşiktaş için çabuk kaleye giden, disiplinli ve organize bir takım deriz. Bu görüntü yok.
Kaleci Günay iyi top oynadı. Savunma hattında Serdar iyi, Motta vasat, Ersan-Sivok vasat... Atiba vasat. Tolgay iyiye yakın.
Gökhan kötü oynadı, Sosa vasat.
Mustafa vasat, Demba Ba vasat ve sonunda gelen 3 puan. Ortanın altında kalmış bu Beşiktaş'ın 3 puan alması çok değerli. Buna karşılık da oynamaya çalışan bir Karabükspor takımı vardı.

Hakem çok kötüydü

Sahada çok kötü bir hakem vardı... Bülent Yıldırım ile Fırat Aydınus FIFA listesinden çıkarıldıktan sonra konsantrasyonları çok düşük. Gözünün önünde Sosa'ya faul yapılıyor, önce vermeyip birkaç saniye sona dönüp veriyor.
Frikikte barajı bozup 4 metrede engelleyen Gökhan Töre'ye sarı kart vermiyor, o pozisyona itiraz eden Erdem'e sarı kart verip cezalı duruma düşürüyor önemli bir maçta.
Hele bir korner verdi ki Beşiktaş'a.
Auttayken alıp içeri giren kaleciye" İçeriden alıp dışarı çıktın" diyor. Bari tarif etme hocam. Şimdi Ali Palabıyık'ın konsantrasyonunu düşün, bir de bu iki hakemi...
Kırgınlar, üzgünler. Ben Ahmet Çakar'la da konuştum, onlara göre Karabükspor'un 10 kişi kaldığı pozisyon kırmızı kart.
Bence Demba Ba'nın orada topu yakalaması imkansız, bariz gol şansı yok.

Artık tüm maçlar psikolojik
Karşılaşmanın en iyi oyuncusu Karabükspor'un sonradan giren kalecisiydi ama Cenk'in o kafa vuruşuna kimse bir şey yapamazdı. Cenk kafasını mükemmel çevirerek vurdu.
Galatasaray, 82. dakikada gol atıyor, şampiyon gibi seviniyor. 80'lerde gol bulup 1-0 kazanan Fenerbahçe de aynı... Şampiyonluk stresi takımları etkiliyor.
Bunlar artık psikolojik maçlar.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN