Ersan Gülüm'den iddialı açıklamalar

Ersan Gülüm'den iddialı açıklamalar
Perşembe 30.04.2015 14:45

Beşiktaşlı futbolcu Ersan Adem Gülüm, zor bir sezon geçirdiklerini belirterek, "Hiç kimse bize stadını vermek de istemiyor ama biz gideriz Ankara'da da şampiyon oluruz. Biz birbirimizle kenetlendikten sonra bizi kimse yenemez" dedi.

Şampiyonluk yolunda kıyasıya mücadele devam ederken, zirvenin sahibi Beşiktaş'ın başarılı stoperi Ersan Adem Gülüm, bugün sabah saatlerinde BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde önemli açıklamalarda bulundu.

"HER MAÇ FİNAL MAÇIYDI"
Pazartesi günü oynanan ve galibiyetle sona eren Karabükspor maçının zor olacağını bildiklerini ifade eden deneyimli defans oyuncusu, "Artık onlar için her maç final maçıydı. Ama biz daha çok istedik. 90+6. dakikada da golü bulduk. 7 dakika uzatma bizim için uğur dakikaları niteliğindeydi. Şu son haftalara girildikçe kim puan kaybederse onun işi daha zor olacak. Golün son dakikalarda gelmesi de bizim açımızdan ayrı bir şey oldu ifadelerini kullandı.
Son oynanan Karabükspor maçında yaşadığı sakatlık hakkında da bilgi veren Ersan, "Güzel bir tedavi sistemi uygulandı. Yarın tamamen hazır olacağımı düşünüyorum yanıtını verdi.

"DAHA ÇOK İSTİYORUZ, DAHA ÇOK ÇALIŞIYORUZ"
Kulüp olarak hepimiz bir havaya girdik diyen Beşiktaşlı futbolcu Ersan Adem Gülüm, şampiyonluk yolundaki şansları hakkında ise, "Biz rakiplerimizden daha çok istiyoruz, daha çok çalışıyoruz. Sezona herkesten daha erken başladık. Daha fazla maç oynadık ve daha fazla deplasman oynadık. Rakiplerimiz kim olursa olsun onlardan daha çok mücadele etmemiz gerektiğini de biliyoruz. Son 6 haftada herkes birbirini yenmeye çalışıyor. Biz maç maç bakıyoruz. 6 haftalık periyotta bu böyle olsun şeklinde düşünmüyoruz. Önümüzdeki maça odaklanmış durumdayız. Bu hafta da Trabzon'da iyi mücadele edip kazanmak istiyoruz. Zirvedeyiz ve kozla bizim elimizde. 6 hafta boyunca bütün maçları kazanıp, biz şampiyon olacağız. Herkes bunu biliyor. Bizden daha iyi mücadele eden bir takım yok bu ligde. Daha genciz ve daha istekliyiz. Takım ve kulüp olarak buralara gelmek için o kadar çaba sarf ettik. Hiç kimse bize stadını vermek de istemiyor ama biz gideriz Ankara'da da şampiyon oluruz. Biz birbirimizle kenetlendikten sonra bizi kimse yenemez açıklamasını yaptı.

"BİZ ÇABALAYARAK, TAKIM HALİNDE BURAYA GELDİK"
Baskı altında olup olmadıklarının sorulması üzerine başarılı defans oyuncusu, şöyle konuştu:
"Baskıyı kendin oluşturursun. Baskı niye olsun ki? Lideriz ve kendimizi baskı altında hissetmediğimiz için birinciyiz. Biz çabalayarak, takım halinde buraya geldik. Trabzonspor'la bir maçımız var ve onu da biz kazanacağız. Takımın üzerinde bir baskı olduğunu düşünmüyorum. Bizim kulüp içerisinde dostluklarımız ve arkadaşlıklarımız gayet iyi ve rahatız. Trabzon'da da normal bir maça çıkar gibi oynayacağız.

"ŞAMPİYON OLACAĞIZ' DİYORSAN ŞAMPİYON OLURSUN"
Ersan, Slaven Bilic'in geçen sene takıma geldiğini ve bir sistem oturttuğunu hatırlatarak, "Bu sezon da Sosa, Demba Ba ve Töre gibi oyuncular takıma dahil oldu. Geçen seneye göre daha iyi oynayan oyuncular var. Biz bir takım olduğumuz için buralara geldik. Sen kendi içinden, 'şampiyon olacağız' diyorsan şampiyon olursun. Baktığınızda Karabük maçında iyi futbol oynamadık ama iyi mücadele ettik. O maçta kazanmamız için risk almamız lazımdı ve biz de o riski aldık dedi.
Ligde bugüne kadar 3 kırmızı kart gören Pedro Franco'yu kart görme konusunda tutamadıklarını dile getiren Ersan, "Şimdi de Necip'i kart görmemesi için tutamıyoruz diyerek arkadaşlarına esprili bir göndermede bulundu.

"ŞAMPİYONLUK KADERİMİZE YAZILDIYSA, YAZILMIŞTIR"
Başarılı futbolcu, şampiyonluğu rakiplerinden daha çok istediklerini söyleyerek, "Şampiyonluk kaderimize yazıldıysa yazılmıştır. Herkesten daha çok bunu istediğimiz ortada. Baktığımızda Liverpool'u, Tottenham'ı yenmişiz, Avrupa'da önemli bir başarı kazanmışız. Şimdi kim hak ediyor? Biz şampiyon olacağız inşallah. Böyle çalışmaya devam edersek biz şampiyon oluruz diyerek sözlerini sonlandırdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN