Çılgın hoca Kartal'a

Çılgın hoca Kartal'a
Pazartesi 01.06.2015

Marsilya ile yol ayrımındaki Bielsa ile başkan Orman'ın bir ön görüşme yaptığı ileri sürüldü. Şili'yi çalıştırırken 'El Loco (çılgın)' lakabı verilen 59 yaşındaki isim, yönetime 2 de oyuncusunu önerdi

Beşiktaş yönetimi, Slaven Bilic ile yollarını resmi olarak ayırdıktan sonra, yeni teknik direktör arayışlarına hız verdi. Siyah-beyazlılar, yeni sezonda şampiyonluğa ulaşabilecek bir kadronun yanı sıra, takımın ağırlığını kaldırabilecek bir teknik adamla yola devam etmek istiyor. Yönetimin şu anda üzerinde yoğunlaştığı ismin ise Arjantinli hoca Marcelo Bielsa olduğu belirtildi. 59 yaşındaki teknik adamın hırsı ve oyuncularla uyumlu olmasının, Beşiktaşlı yöneticilerin iştahını kabartıyor. Fransa'da Marsilya'nın başında bulunan Marcelo Alberto Bielsa Caldera, kulübüyle yol ayrımına gelmiş durumda.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜLER
Siyah-beyazlılar da buradan çıkışla, Arjantinli teknik adamı takımın başına getirmek için yoğun bir çalışma içerisinde. Kulüp takımlarının yanı sıra, Arjantin ve Şili Milli Takımları'nın da başında başarılı işler başaran Bielsa'nın ise aklının karışık olduğu ve Marsilya'daki durumuna göre kararını vereceği ancak Beşiktaş'a da sıcak baktığı belirtildi. Kısa süre önce Paris'e giden başkan Fikret Orman'ın, burada Bielsa ve İtalyan menajeri ile yüz yüze görüştüğü de iddia edildi. Bielsa, hareketli yapısı, idmanlardaki çalışma stili ve maçlardaki taktikleri nedeniyle Şili Milli Takımı'nı çalıştırdığı dönemde 'El Loca (çılgın)' lakabıyla anılmaya başlanmıştı.

AYEW VE GİGNAC'I KARTAL'A GETİRECEK
Siyah-beyazlı yönetimin, Marcelo Bielsa ile anlaşması halinde, Arjantinli hocanın 3 oyuncusunu da birlikte getireceği ifade edildi. Fransız ekolüne dönmek isteyen yönetime, Bielsa'nın kendi takımında oynayan Andre Ayew ve Pierre Andre Gignac isimlerini verdiği de ileri sürüldü. Yönetim de bu oyuncular için şartların zorlanacağını bildirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN