O teknik direktör ile görüştük

O teknik direktör ile görüştük
Çarşamba 03.06.2015 16:03

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Lig TV'de katıldığı bir programda teknik direktör arayışla ilgili Lucescu ile görüştüklerini kendisinden haber beklediklerini belirtti.

Fikret Orman Lig TV'de katıldığı bir programda teknik direktör arayışları hakkında önemli bilgiler sundu.

Lucescu ile görüştüklerini belirten Orman, "Lucescu ile iyi bireysel ilişkilerimiz vardı. Çok da birbirimizi severiz. Bazı dönemler konuştum. Yöneticiyken görüştüğüm bir kişi. İlişkilerimiz iyidir. Devamlı istişareler yaptığımız bir kişi. Beşiktaş teknik direktörlüğü için görüştüm. Lucescu Türkiye'ye gelirse Beşiktaş'tan başka bir takıma gelmeyeceğini söylüyor. Fakat 11-12 sezondur başında bulunduğu takım kendi şehrinde maç yapamıyor. Bırakıp gitmek gibi bir düşüncesi yok. Ondan kendisinden haber beklediğimizi söyledik. Son kupa finalleri var. Benimle gelmeyeceğine dair açık ve net konuşmadı. Beşiktaş birisini öyle bekleyecek bir kulüp de değildir. Beşiktaş hiç bir zaman araç değil amaç olur. Bu dakikadan sonra da yönetim kurulu toplantısında da biraz istişare etmemiz lazım"

Lucescu ile umudunu kesmediklerini ama beklemekte istemediklerini belirten Fikret Orman, "Lucescu'dan umudumu kesmedim ama şu dakikadan sonra olma ihtimalinden daha fazla olmama ihtimali fazla. Bende de şevk kalmadı. Beşiktaş da birisinin gelip gelmeyeceğini çok bekleyecek kulüp değil. Beşiktaş istenecek. O stada çıkacağım, UEFA Kupası'nı alacağım denilmeli. Onun haricindeki söylentilere katılmıyorum" şeklinde konuştu.

Vodafone Arena'daki sıkıntı
Fikret Orman, Vodafone Arena'da yaşanan sıkıntıya da açıklık getirdi.

Stadın eski açık tarafıyla alakalı sıkıntı olduğunu vurgulayan Orman, şöyle devam etti:

"Oradaki direklerin hepsi yerde. Kadir Topbaş ile buluşup konuşmamız lazım. Ona da yanlış bilgiler aktarılıyor. Bu stat yapılacak, artık bitme noktasına geldi. Suyun akabilmesi için çatının ortasında ring var. Ringde bir eğim olması gerekiyor. Buradaki yükseklik 1 metre 10 santim alçakta. Bize verilen 34 kotun üstüne çıkıyoruz. Sıkıntı da oradan kaynaklanıyor. Bu kadar geniş bir alanda 40 santimi, 50 santimi gözün algılaması mümkün değil. Gelip de metrelerle ölçerseniz böyle bir sıkıntı var. Biz de izah ediyoruz. Bizim yapabileceğimiz şeyler var, yapamayacağımız şeyler var. Zaten çalışıyoruz. Kadir Topbaş ile herhalde pazartesi günü konuşur ve çözeriz."

Stadı 20 Eylül'de açmayı planladıklarını kaydeden Orman, "Lig fikstürü henüz çekilmedi. Federasyona ve Kulüpler Birliği'ne dilekçe vereceğiz. İlk 2 iç saha maçımızı deplasmanda oynayıp, ikinci yarıda o iki maçı içeride oynama niyetimiz var" ifadesini kullandı.

Vodafone Arena'ya şampiyon olarak dönmek istediklerini ancak bunu başaramadıklarını anlatan Fikret Orman, "Beşiktaşlılar sıkıldı, ben de sıkıldım. Stadın maliyeti KDV de dahil olmak üzere 118 milyon doları bulacak" diye konuştu.

Orman, stadın açılışının futbol sezonuna denk geldiğini, bu nedenle açılış organizasyonuyla ilgili sıkıntı yaşayabileceklerini kaydetti.

Barcelona, Chelsea ve Bayern Münih ile stat açılışı için dörtlü turnuva yapmayı düşündüklerini belirten Orman, şunları söyledi:

"Sponsorumuz Beko, aynı zamanda Barcelona'nın da sponsoru. Benim de Chelsea ile iyi ilişkilerim var. Bayern Münih'i katıp dörtlü turnuva yapmak istiyoruz. Açılış dönemi yaz aylarına gelseydi yapmak çok kolay olurdu. Ancak o dönemde Şampiyonlar Ligi maçları olacak. Takımların kendi programları var. Temmuz başında çatıyı bir kaldıralım, sonra net planlama yapacağız. Tüm İstanbulluların gurur duyacağı bir yer yapıyoruz. İstanbul'un simge binalarından biri olacağını sanıyorum."

Beşiktaş'ta küçülmenin zor olduğunu kaydeden Fikret Orman, kendisinin konulara hep pozitif baktığını anlatarak, "Stadın bitişiyle ilgili bazı umutlar, parantez içinde 'beyaz yalanlar' söylemiş olabilirim. Bizim elimizdeki imkanlar bunlar" şeklinde konuştu.

Seçim kararı
Fikret Orman, seçim kararını idari ve mali genel kurulda aldığını ifade etti.

Toplantıdaki eleştirilerden rahatsız olduğunu belirten Orman, süreçle ilgili olarak, "Genel kuruldan kaçacak adam değilim. Ramazan ayına giriyoruz. Stadı bitirmemiz lazım. Transfer ve hoca konusu var. Arkadaşlarla konuyu görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Bilic konusunda pozitif karar çıkmadı"
Orman, yollarını ayırdıkları teknik direktör Slaven Bilic konusunda mart ayında yaptıkları toplantıda olumlu kararın çıkmadığını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı, Bilic konusunda "Şampiyon yapsaydı yüzde 90 kendisiyle devam ederdik. Geçen sezon da şampiyon olabilirdik. Club Brugge de elememiz gerekiyordu. Hep bir eşiğe gelip düşüyoruz. Fenerbahçe ile yaptığımız maçta Kuyt, Meireles sakatlanmış, taraftarı Emenike'ye bağırıyor. Beşiktaş orada yenecekti" yorumunda bulundu.

Transfer konusu
Gökhan Töre ve Demba Ba için kendilerine bir teklifin gelmediğini kaydeden Orman, 2-3 bölgeye transfer yapmayı planladıklarını, bunlardan birini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Başkan Orman, geride kalan sezonda kaleciler Tolga Zengin ile Cenk Gönen'in yeterli performans gösteremediğini belirtti.

Sportif direktörlüğe hala sıcak baktığını anlatan Orman, bu konuda birikimli ve donanımlı birinin olması gerektiğini belirterek, "Bu özelliklere sahip kişiler sahada da yer almak istiyor. Tayfun Korkut'u çok başarılı buluyorum. Kendisine 'gel, sportif direktör yapalım' dedim. Takım çalıştırmak istiyor. Gökhan Keskin de olabilir" şeklinde konuştu.
Etiketler Beşiktaş, UEFA, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN