Şampiyon yapmaya geldim!

Şampiyon yapmaya geldim!
Cuma 12.06.2015

Kara Kartal'ın yeni patronu Şenol Güneş imzayı atar atmaz iddialı konuştu. Beşiktaş'la 2+1 yıllık anlaşma imzalayan Güneş, "Şampiyonluk özlemini biliyorum O heyecan bende var, aynı heyecanı oyuncularımdan da bekliyorum" diye konuştu

Beşiktaş, tecrübeli teknik direktör Şenol Güneş ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Güneş kendisini 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllığına siyahbeyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attıktan sonra merak edilen sorulara açık yüreklilikle yanıt verdi. İddialı açıklamalarda bulunan Güneş, "Beşiktaş'ı şampiyon yapmaya geldim" ifadesini kullanarak şunları söyledi:

BİLİC BAŞARILIYDI
"Sevgi ve saygı içerisinde, kurallara bağlı olarak bugünkü büyük Beşiktaş'ı iyi sonuçlara ulaştırmak istiyoruz. Geçen sezon Avrupa'da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ligde son anda şampiyonluğu kaybetti. Yetenekli bir kadro var. Giden hocanın da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ona da teşekkür etmek gerekiyor. Daha iyisini yapmak için buradayız. Özellikle şampiyonluk özlemini biliyorum. O heyecan bende var. Aynı heyecanı oyuncularımdan da bekliyorum."

TARAFTAR ÖZEL
"Doğru düşünceleri sahiplenip hayata geçiren, oyuncuları sevgiyle kucaklayan, üzüldükleri zaman destek olup onları toparlayan, sevindiği zaman abartmayan, başarı için daha da motive eden bir taraftar olması istiyorum, ki o var zaten. Anlayış olarak çok güçlü bir taraftar var. Çarşı grubunu biliyorum, sahadaki olumlu etkisini biliyorum. İnşallah oynayacağımız oyun ve alacağımız sonuçlarla bunu daha da ön plana çıkartırız. Belki çok gürültü çıkartmadılar ama mütevazi olarak dik duran, sevimli bir taraftarımız var. Hep yanımızda olsunlar istiyorum. Oynadığımız oyundan keyif almıyorsak, kimse keyif almaz. Oraya gelen seyirci de bundan keyif alacak."

YILDIZLAR KALMALI
"Demba Ba ve Gökhan Töre gibi oyuncular farklılıklarını ortaya koydu. Onların kalmasından yanayım ama kulübün şartları, oyuncunun şartları, burada huzurlu olması, hepsine bakmak lazım. Olcay, Oğuzhan, Veli, Gökhan, Mustafa, Cenk Türkiye için iyi oyuncular, daha üstüne koyabilirler. Bir oyuncunun futbol kariyeri 10-15 seneyse her yıl üstüne koyabilmeli. Hedefi sadece takımda oynamak değil, takımı taşıyabilecek bir anlayışta olması lazım. Bazı oyuncuların kendi aralarında rekabetleri olacak, bazı mevkilerde fazlalıklar var. Orada sıkıntı var, küskünlük olabilir... Bu yüzden avantajlıyız!"

DİREKTÖR GEREKSİZ
"Yardımcılarım da olacak elbette. Tamer (Tuna) hocayla görüşmem oldu. Oyuncuyken tanıdığım biriydi. Geçen sene birlikte çalıştığımız İspanyol Miguel ile geçen sene birlikte çalıştığım Şeref (Çiçek) hoca ve bir iki arkadaş daha var. Hepsi henüz netleşmedi. Sportif direktör şu an için çok elzem bir durum değil, ben buradayım. İlerleyen dönemde bir ihtiyaç olursa, yeniden konuşuruz."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN