Demba Ba veda ediyor

Demba Ba veda ediyor
Perşembe 18.06.2015

"Türkiye'deki futbol kalitesi iyi değil ve ben her türlü teklife açığım"

Beşiktaş'ın Senegalli yıldızı Demba Ba yaptığı açıklamayla Türkiye'deki kariyerini artık noktaladığını gösterdi. Senegal'in başkenti Dakar'da katıldığı çocuklar için düzenlenen gecede World Soccer'ın sorularını yanıtladı. 30 yaşında Demba Ba, "Türkiye'de taraftar çok ateşli ve oldukça güzel bir atmosfer sunuyorlar. Fakat bu bir sır değil; Türkiye'de futbolun kalitesi İngiltere'nin çok altında. Chelsea'den ayrılmak benim için ideal değildi ama bu hayat. Henüz gencim ve kariyerimde bir büyük transfer daha yapacağıma inanıyorum. Premier Lig'den benimle ilgilenenler var. Ben de önümdeki opsiyonlara açığım. Bakalım önümüzdeki günler neler getirecek" dedi. Siyah-beyazlı kulüp ile 2018 yılına kadar sözleşmesi olan 30 yaşındaki forveti Katar'dan da bazı kulüplerin istediği ve yüksek rakamları gözden çıkardığı belirtildi.

Gitmek isteyeni zorla tutmayız

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Senegalli forvet Demba Ba konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sadece Demba Ba'ya değil, bir çok oyuncuya talep olduğunu ifade eden Orman, "Bu iyi bir şeydir. İyi bir şey yaptık ki talep var. Ciddi teklifler geliyor, gelmelidir de zaten. Demba Ba çok önemli işler yaptı. Taraftarımız onu sevdi. Beşiktaş'ın malı sokakta değildir. Oyuncuyla konuşulursa, menfaatler uygunsa, Beşiktaş daha iyilerini alacaksa, olur! Fakat, bizim hiçbir oyuncumuz köle falan değil. Biz sattık falan da değil. Kulübün menfaatleri vardır. Şu an ayrılmak isteyen yok ama gitmek isteyeni tutmak gibi bir durumumuz da yok. Bizim 2-3 mevkide transfer yapmaya ihtiyacımız var. Birini satarsak 4, birini daha sattık 5'e ihtiyacımız var. O zaman toplama takım oluyor. Biz alan bir takımız, almaya bakıyoruz" diye konuştu.

Bilic'ten 'Ba' atağı
Demba Ba ile ilgili en çarpıcı transfer haberini de The Times yazdı. Gazete, Senegalli oyuncunun menajerinin Londra'da olduğunu West Ham ve West Brom'la görüşmelerin devam ettiğini iddia etti. Gazete West Ham'ın başına geçen Bilic'in eski golcüsünü istediğini, West Brom'un da 'Ba'ya sıcak baktığını yazdı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN