UEFA Kupası'nı getireceğiz

UEFA Kupası'nı getireceğiz
Perşembe 18.06.2015

En az 2-3 transfer yapacağız. Evgen Konoplyanka'yı üç kez çıplak gözle izledim!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena'da TRT Spor'a özel bir röportaj verdi. Orman, bugüne kadar yaşananlarla ilgili olarak merak edilen tüm sorulara açık yüreklilikle yanıt verdi. Sözlerine en çok merak edilen transfer konusundaki gelişmeler hakkında açıklamalar yaparak başlayan Başkan Orman, "Öncelikli olarak 2-3 transfer yapacağız. Beşiktaş'ı toplama takım yapmayacağız. İlk sene 8-10 oyuncu aldık. Onlar şimdi sahada. Ondan sonra 3-2-3-2 gibi gidiyor. Oyuncu kadrosuyla çok oynadığınız zaman, istikrarlı bir başarı çıkmaz" dedi ve şöyle devam etti:

Taraftar heyecan istiyor
"Bizim buraya oyuncuları en makul şekilde getirmemiz lazım. Oyuncuların ismini taraftar duymak istiyor ama bittikten sonra duyulsun. Önce duyulunca insanlar havaya giriyor, para artırıyor; transfer de yatıyor! Evgen Konoplyanka'yı üç kere çıplak gözle izlemeye gittim. Bizim hayatımız bunları izlemekle geçiyor ama daha ortada net bir şey yok. Başka oyuncular da var. İnsanlar biraz sabırlı olsun. Heyecan istiyorlar ama bizim işimiz makul şartlarda transferleri yapmaktır. Taraftar gözüyle popülerlik oluyor ama kulübümüze zarar geliyor."

Güneş'i çok iyi tanırız
"Şenol Hoca'yı iyi tanırız, sevdiğimiz bir insandır. Şu anda o da kadrosunu oluşturmaya uğraşıyor. Ümraniye ile ilgili yatırım planı daha evvel aldığımız bir karardı. Şenol Hoca'nın görüşleri ile yapmak daha da iyi oldu. Dün ilk kez oturduk, transferler ve yapılacak işlerle alakalı konuştuk. Ahmet Bey de Ümraniye ile alakalı çalışıyor. Erdal Torunoğulları transferle alakalı çalışmalar içerisinde. İstişareler yapıyoruz. Şenol hoca çok pozitif ve akıllı bir adam. Altına ekip kurduk, Tamer Tuna geldi. Bizim eski ekibimiz de var."

Teknik ekipte hata yaptık
"Teknik direktörün yardımcıları çok önemli. Geçen sene Tamer Tuna gibi birinin olmamasının acısını çok çektik. Tamer, kendini çok geliştirdi. Ben 2002 senesinde Tamer'i Trabzonspor'dan transfer ettim. Şanssızlıklar yaşadı. Kendini epey geliştirdi. İstikbalde Beşiktaş'a hocalık yapacak vasıflarda. Hoca kim olursa olsun, Tamer'in 1. yardımcı olmasını istiyordum. Şenol Hoca, her şeyden evvel iyi bir öğretmendir. Görev itibarıyla çizgilerini bilen bir yapıyla mutlu olacaktı. Tamer Tuna ile görüştürdük, hiç sıkıntı yok. Tamer saygılı, tanıdığımız bir futbol adamı."

VODAFONE ARENA 20 EYLÜL'DE BİTİYOR
Başkan Fikret Orman, yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı'yla ilgili iddialı ifadeler kullandı. Çalışmaların iyi gittiğini, sabahtan akşama kadar stat inşaatını yerinde takip ettiğini ifade eden Orman, "Temmuz ayı başı gibi, çatıyı havaya kaldırırız. Ondan sonra da zemine geleceğiz. Elektrik, mekanik, localar, tuvaletler devam ediyor. Allah nasip ederse 20 Eylül'de bitirmek istiyoruz. Bu kadar önemli bir projeyi yapıp, aynı zamanda bütün kulübü prosedürü ile yönetmek zor" dedi. Başkan Fikret Orman şöyle devam etti:

Büyük emek harcıyoruz
"Yeni stadımızla ilgili birçok sıkıntı yaşıyoruz. Allah'ın yardımıyla gidiyor ama emekle gidiyor. Burası gündemde olan bir yer. Burası kimsenin yapılabileceğine inanmadığı bir yer. Çok gündemde olunca, maalesef içeriden çok fazla yalan dolan oluyor. Beşiktaşlılar rahat olsunlar. Ben buradayım, arkadaşlarım burada. Şu an 600 kişinin üzerinde çalışan var. Tahmin ediyorum, bu ay sonu bu çok daha yüksek sayıya çıkıyor. Kulüp merkezi geliyor buraya. Biz de bir an evvel Beşiktaş Kulübü olarak UEFA Kupası'nı buraya getirmek istiyoruz."

İkisi aynı anda imkansız
"Hem transferi, hem de kapatma işlemini aynı anda yapamayız. Beşiktaş önemli bir kurum, bir üslubu var. Beşiktaşlı kongre üyesinin bir ağırlığı var. Hür iradeleriyle gelen insanların, grup iradesinden önce gelebilmesi için aidatları indirdik. Bizim orada atladığımız bir nokta oldu, çoluk çocuk geldi, seviye düştü. Kuruyorlar bu çocukları, gönderiyorlar. 6500 kongre üyesi olmuş benim dönemimde. Borç çıkıyormuş! Transfer yapmayalım mı diyorum, hayır yapın! Her şey olsun diyorlar, onu yapın, bunu yapın, gelir tarafını artırmadan borç artmasın diyorlar! Konuşulan mevzuların tabanı olması lazım. Voleybol takımı ligden düştü. Kabul ettim, özür diledim. Bizim hatamız dedim."

İlk 3 hafta dışarıda olalım

"Süper Lig'in ilk üç haftasında deplasmanda oynamak istiyoruz. TFF'ye 4 haftalık bir istekte bulunmadan önce Kulüpler Birliği ile görüşeceğiz. Buranın zemini aşağı indirilirken, 3-4 hafta sürekli deplasmanda oynanmıştı. Süresi uzamaması için çalışacağız. Vodafone Arena'nın açılışında yapmak istediğimiz turnuvayı daha sonra yapabiliriz, çünkü açılışla ilgili Barcelona ile bir turnuva yapmak istiyorduk ancak lig arasına geleceği için belli bir süre sonra yapacağız o turnuvayı."

UGANDASPOR'U MU TUTUYORUZ?
"Beşiktaş'a selam olsun, büyük Beşiktaş'ın sahibi Beşiktaş taraftarıyız" diyorlar. Biz neyiz, Ugandaspor'u mu tutuyoruz! Biz nereden geldik, onların yaşından çok, ben Beşiktaş'ın içindeyim. Üzülüyorum. Ben buraya tırnaklarımla kazıyarak geldim. Biz eski başkanların, yöneticilerin yanlarından geçemezdik saygıdan. Senede 120 TL ödeyerek, Beşiktaş'ın başkanına hakaret edilemez. Her zaman, her yerde üslubunuza, nezaketinize, Beşiktaş'ı temsil etmenize dikkat etmeniz lazım."

DEMİRÖREN'İ DESTEKLİYORUZ!
"Eski yönetici Serdal Adalı ile uzun süredir hiç konuşmadım. Daha önce de söyledim, Beşiktaş'ta seçimlerden beslenenler var. Kardeşleri düşman ederler. Adalı başkan olmak istiyorsa, aday olur. Paşa gönlünün bileceği bir şeydir. Onun başkan olup olmayacağına genel kurul karar verir. Ramazan'da seçim yapmaktansa, eylül-ekim ayı gibi sandığı koyarız. Buradan da söylüyorum, sandığı koyacağız lütfen aday olsunlar. Ama insan yıpratmak üzerine değil, somut projelerle gelsinler."

ÇEBİ'YLE SORUN YASAMADIK
"Ben, Ahmet Nur Çebi'ye 'Ahmet Ağabey' derim. Çok emek sarf etmiştir, ben de emeği vardır. Çok faydalı olmuştur. Ahmet Çebi'ye bundan tam 2 sene evvel, UEFA'daki bir davada takside, 'Bak Ahmet Ağabey, biz stadyumu bitirmeye yaklaşınca senle-beni kötü etmeye çalışacaklar, dedikodu çıkaracaklar. Hem de gün geçtikçe artarak' dedim. Ben, bunların ne olduğunu bilirim! Üzülüyorum tabii ama kimsenin gelip Beşiktaş'a yardım istediği yok. Bizi rahat bıraksınlar, işimizi yapalım."

BİLİC'İ KIZLARIM UGURLADI
"Slaven Bilic'in sezon devam ederken başka kulüplerle görüştüğünü sanmıyorum. Kendisi buradan ağlayarak gitti. Benim iki kızım da kendisini uğurlamaya gitti. Biz bunları basın önünde şov amaçlı yapmadık, bizde iyi anıları kaldı. Beşiktaş'a hizmet etmiş bir hocayla, kötü ayrılmayalım. Şölenle geldi, şölenle gitsin. Bundan sonrası ayıp şeyler. Yeni bir yola girmiş adam, bozmayalım. Beşiktaş'ın kapısı ona açık olsun isterim. Bizi dışarıdan yıkamazlar, içeriden yıkmaya çalışıyorlar. Başaramayacaklar!"
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN