Baba giderse 20 milyon zarar

Baba giderse 20 milyon zarar
Cuma 19.06.2015

Senegalli yıldızın sözleşmesindeki, "İngiltere'ye giderse 6 milyon euro'ya serbest kalır" maddesi yönetimi zorluyor. Çin ve Katar'dan gelen 12 milyon euro'luk teklifleri kabul etmeyen Demba Ba West Ham ve West Bromwich'e sıcak bakınca, yönetim büyük sıkıntıya düştü

Beşiktaş'ta Demba Ba krizi yaşanıyor.. Siyah-beyazlıların büyük umutlarla renklerine bağladığı Senegalli forvetin, önceki gün yaptığı, "İngiltere'ye dönmek istiyorum. Gelen teklifleri değerlendireceğim. Her türlü seçeneğe açığım" açıklaması, Beşiktaş yönetimini adeta şok etti. Yaşa nAn bu şokun altındaki asıl gerçek ise, Demba Ba'nın ayrılmak istemesinin değil; gitmek istediği ülkenin İngiltere olmasıydı. Çünkü Demba Ba'nın Beşiktaş'la yaptığı sözleşmesinde, "İngiltere'ye gitmesi durumunda 6 milyon euro'ya serbest kalır" maddesi bulunuyor.

BİLİC VE PULİS PEŞİNDE
Beşiktaş ile üç yıl daha anlaşması bulunan Demba Ba'yı isteyen İngiliz kulüpleri ise Slaven Bilic'in başına geçtiği West Ham ile sürekli Demba Ba'yı öven açıklamalarda bulunan Tony Pulis'in teknik direktörlüğünü yaptığı West Bromwich. Senega lli; Çin ve Katar'dan gelen 12 milyon euro'luk teklifleri ise geri çevirdi. Demba Ba'nın bu önerileri elinin tersiyle itmesi, yönetimi büyük bir çıkmazın içine soktu. Çünkü Beşiktaş, Demba Ba'yı 12 milyon euro'ya satarak hem ödediği parayı kurtarmak hem de kasasına para koymayı hedefliyordu. Eğer 'Baba' İngiltere'ye giderse, Beşiktaş Demba Ba'yı aldığı rakama satarak, hiç para kazanamayacak.
Etiketler Beşiktaş, Demba Ba
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN