Baba için şartlı izin

Baba için şartlı izin
Cumartesi 20.06.2015

Teknik direktör Şenol Güneş ayrılması gündemde olan Senegalli oyuncu hakkında, "Yeri dolmayacak ise asla göndermeyelim" yorumunu yaptı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş; Çin, Katar ve İngiltere'den taliplileri olan Demba Ba'nın gönderilmesine sıcak bakmadı. Tecrübeli çalıştırıcının, yönetimle yaptığı konuşmada, "Takıma ve Türkiye'ye adapte olmuş, böyle bir yıldızı bırakmak istemem. En kritik mevkiiyi riske atmaya değmez. Eğer gidecekse, bundan sonraki adımı düşünmeliyiz. Ancak yerini doldurabilirsek, gönderilmesi uygun olabilir. En doğru hareket, Demba Ba ile konuşup kalması yönünde ikna etmek" dediği öğrenildi. Çin'in Shangai Shenhua takımı, Demba Ba ısrarını sürdürüyor. Siyah-beyazlı kulübe 14 milyon euro bonservis bedeli, futbolcuya da 6 milyon euro yıllık maaş öneren Çin kulübü'nün, Demba Ba'nın olumsuz yaklaşımı üzerine teklif ettiği rakamları 1'er milyon euro yükselttiği belirtildi.

Pulis'e sıcak baktı
Öte yandan Tuncay Şanlı'nın Premier Lig kariyerini bitiren Tony Pulis de kafayı Demba Ba'ya taktı. Türkiye'den ayrılmak istediğini açıklayan Senegalli oyuncu için West Ham'ın devrede olduğu iddia edilirken Bilic'in, QPR'dan Charlie Adam'ı tercih ettiğini belirtildi. Pulis'in daha önce 2011 sezonunda Stoke City'yi daha sonra da Crystal Palace'ı çalıştırırken Demba Ba'yı istediği ama Senegalli oyuncuya ancak West Brom'da çalışırken kavuşmaya yakın olduğu belirtildi. Demba Ba'nın, Pulis ile bir araya geldiği ve görüşmede Senegalli oyuncunun Premier Lig'e dönüşe "evet" dediği bildirildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN