Ba'nın yerine Cisse

Ba'nın yerine Cisse
Pazartesi 22.06.2015

Demba Ba'ya 14 milyon euro veren Shangai Shenhua ile prensipte anlaşan ancak Senegalli yıldızı Çin'e gitmesi için hâlâ ikna edemeyen Beşiktaş, bu futbolcunun boşluğunu Papiss Cisse ile doldurmak istiyor. Ba gibi Senegalli olan 30 yaşındaki Cisse için kulübü Newcastle ile temasa geçildi bile. İngiliz kulübü 8 milyon euro istedi, pazarlık devam ediyor

Beşiktaş yönetimi, Senegalli golcüsü Demba Ba için Çin'in Shanghai Shenhua Takımı ile 14 milyon euro bonservis bedeli karşılığı prensip anlaşmasına varırken, yıldız ikna edilmeye çalışılıyor. Ba'nın, siyah-beyazlı yönetime ikinci kez "Ben Çin'e gitmek istemiyorum" diye haber yollamasına karşın, bu krizin aşılmaya çalışıldığı belirtildi. Kartal, Ba'yı gönderirken, bir diğer Senegalli Papiss Cisse transferi için de el altından çalışmalara başladı. Newcastle United'da forma giyen 30 yaşındaki Senegalli golcü için temas kuran yönetim, Ba'dan gelecek parayla bu işi bitirmeye çalışacak.

ÜCRETTE İNDİRİM BEKLİYORLAR
Siyah-beyazlılar İngiliz ekibinin istediği 8 milyon euro bonservis ücretini yüksek bulurken, Ba'nın transferinin netleşmesini beklemeye başladı. Beşiktaş'ın Papiss Cisse için, Newcastle kulübünün yüksek bonservis bedelini aşağı çekmesi için ağır hareket ettiği öğrenildi. Bu arada yönetim, teknik direktör Şenol Güneş ile de bir araya gelip golcü transferi konusunda yeni bir değerlendirme yapacak.

Fatih DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN