Tek patron Güneş

Tek patron Güneş
Çarşamba 24.06.2015

Ahmet Çebi, "Bugünden itibaren Beşiktaş'ta futbol tamamen Şenol Güneş'e teslim edilmiştir" derken; "Kararları kendisi alacak hesabı bize verecek" dedi

Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, futbol şubesindeki görevlerini tamamladıklarını ve artık tek patronun teknik direktör Şenol Güneş olduğunu söyledi. Çebi, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yöneticilik görevinden istifa edeceği yönündeki haberleri yalanlarken, sadece yöneticiler Mete Vardar ve Berkan Gocay'ın dahil olduğu futbol şubesinin görevini tamamladığını dile getirdi. AHMET Çebi, "Beşiktaş futbolunun, futboldan anlayan, bu konunun içinde yoğrulmuş kişilerce yönetilmesine karar verilmiştir. Ben bu kararı arkadaşlarım adına Başkan Fikret Orman'a ilettim. Kendisi de aynı fikirde olduğunu söyledi" dedi. KENDİSİNİN ve Mete Vardar'ın ayrılmasıyla birlikte futbol takımındaki yeni sistemin ne olacağı yönündeki soru üzerine Çebi, "Beşiktaş altyapısı ve izleme komitesi dahil, işin başında Şenol Güneş sorumlu ve yetkili kılınmıştır. Onun dizayn ettiği şekilde bu düzen devam edecektir. Bizim de onayımız olması kaydıyla" diye konuştu.

Ekibini değiştirebilir
Güneş'in de yönetim kuruluna karşı sorumlu olacağını kaydeden Ahmet Çebi, "Hesabı bize Şenol Güneş verecektir. Arada kimse söz konusu değildir" derken, yönetim ve kendisi arasında birinin olup olmayacağı sorusunu, "Şenol hocanın ihtiyaç duyduğu, yönetim kurulunun onayıyla ekibine takviye edebilir veya değiştirebilir" cevabını verdi.

Vardar'a teşekkür
Ahmet Çebi, kendisinin veya Mete Vardar'ın bir kırgınlığının olup olmadığı yönündeki ısrarlı sorulara şu yanıtı verdi: "Hiçbir şekilde camiaya, başkanıma, yönetime kırgınlığım yoktur. Görevime devam edeceğim. Yapamayacağım işler geldiği zaman o koltuğu meşgul etmenin doğru olmadığını söylüyorum. Mete Vardar'dan gördüğüm katkıyı, emeği öz kardeşimden bile görmedim. Ona ayrıca teşekkür ederim."

Biz onaylayacağız
Ahmet Çebi, futboldan her şekilde teknik direktör Şenol Güneş'in sorumlu olduğunu belirterek, "Bizler bugüne kadar yönetici olarak elimizden geleni yaptık. Bu bir süreçti. Kararları o alacaktır, biz sadece onaylayacağız. Hocamızın istediği yerler ve futbolcu tipleri bellidir. Ama bu işin parasının, pulunun hesabını hep beraber verecek olmamızdan dolayı işin dışında kalmayız" yorumunu yaptı.

Bu bir 'istifa değil'
Yönetim kurulu üyeliğinden istifa edeceği yönündeki polemiklere açıklık getiren Ahmet Nur Çebi, kendisinin futbol şubesindeki görevinden ayrılabileceğini kast ettiğini vurguladı. Fubol şubesindeki görevi sırasında yorulmasına rağmen Akaretler'deki işlerini yapmaktan da geri durmadığını anlatan Çebi, "İstifa konusunda futbol şubesini kast ettim. 'Bırakabilirim' demiştim, öyle de yaptım" ifadesini kullandı.

Her yere girerim!
Ahmet Nur Çebi, ikinci başkan olarak her zaman Nevzat Demir Tesisleri, Akaretler'deki kulüp binasına ve Akatlar'daki salona gideceğini söyledi. Tesislerin kapılarının bütün yöneticilere açık olduğunu anlatan Çebi, "Ümraniye'ye aslanlar gibi gelirim, hocama katkıyı aslanlar gibi veririm. Kongrenin bana verdiği yetki süresince istediğim gibi girer ve çıkarım. Bu benim Beşiktaşlılık görevim" diye konuştu.

Fatih DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN