Acil stoper aranıyor

Acil stoper aranıyor
Perşembe 25.06.2015

Ersan Gülüm'ü Çin'e gönderen siyah-beyazlıların listesinde Lyon'dan Bakary Kone Aston Villa ile mukavelesi biten Ron Vlaar ve Bursaspor'dan Serdar Aziz yer alıyor

Beşiktaş'ta stoper arayışları önce Tomas Sivok, ardından da Ersan Gülüm'ün gitmesiyle yeniden hız kazandı.. Siyah beyazlıların gündeminde Lyon forması giyen Bakary Kone, Aston Villa'dan Ron Vlaar ve Bursasporlu Serdar Aziz var. Lyon ile bir yıl daha mukavelesi bulunan Kone için girişimlere başlayan yönetim, 1.5 milyon euro bonservis bedeli teklifinde bulundu. Fransız ekibinin bu rakamı kabul ederken, Burkina Fasolu oyuncu da transfere sıcak bakıyor. Kone transferinde bu gelişmeler yaşanırken, Hollandalı Vlaar için de temaslar sürüyor. Serbest durumda olan 30 yaşındaki oyuncunun yüksek yıllık ücret talep etmesi yönetimi düşündürüyor.

VLAAR EL YAKIYOR
İmza parası ile birlikte yıllık ücretinin 3 milyon euro seviyelerinde olması transferin önündeki engellerden biri olarak göze çarpıyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda bizzat başkan Fikret Orman'ın temasa geçtiği Serdar Aziz transferi ise şimdilik askıya alındı. Bursaspor'un Serdar'ı takımda tutmak istemesi nedeniyle, siyah-beyazlılar bu transfer için yeni bir girişimde bulunmayacak. Serdar Aziz, geçtiğimiz sezon Bursaspor formasıyla 34 karşılaşmaya çıkarken 2 gol kaydetti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN