Abbas yolcu

Abbas yolcu
Cuma 26.06.2015

Beşiktaş'ın hocası Şenol Güneş, Demba Ba için "Ayrılığa saygı duymak gerekir. Ba bizim için önemli bir oyuncuydu" diyerek Senegalli'nin artık takımda olmayacağını ima etti.

Beşiktaş Teknik Direktör Şenol Güneş, TFF Başkanlık Seçimi Genel Kurulu'nda, siyah beyazlıların transfer gündemi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle Demba Ba konusuna açıklık getiren Şenol Güneş şu ifadeleri kullandı: "Demba Ba kaliteli bir oyuncu. Onun gitmek istediğini söylemesi, kulübe ekonomik olarak gelir getirmesi durumunda da; böyle bir ayrılıya saygı duymak gerekir. Bizim için önemli bir oyuncuydu!. Elimizde Cenk Tosun ve Mustafa Pektemek gibi önemli oyuncular var. Ama yine de forvet arıyoruz."

TAKVİYE YAPMAMIZ ŞART
Ellerinde iyi oyuncular bulunduğunu belirten Şenol Güneş, bu oyuncuların geçen sezon iyi işler yaptıklarını, sonucun daha iyi olabileceğini söyledi. Sağ bekte sayısal yönde sıkıntı olduğunu, stoperde ise sayısal olarak sorun olmadığını ama verim sıkıntısı yaşadıklarını belirterek iki bölgeye de takviyenin şart olduğunu söyleyen Güneş, "Kadroyu korumamız gerekiyor ama takviye de şart" ifadesini kullandı.

TEKLİF 13 MİLYON EURO
Öte yandan Başkan Fikret Orman da, Senegalli oyuncunun transferine resmi olarak yeşil ışık yaktı. Demba Ba'nın transferi konusunda hem oyuncunun hem de kulübün menfaatlerini düşündüklerini ifade eden Başkan Fikret Orman, "Bundan sonra sadece alma döneme değil, satma operasyonları da yapmamız lazım. Demba Ba, 30 yaşında ve 2 sene daha kontratı var. 13 milyon euro'luk teklif geldi, ödeme şartlarını görüşüyoruz" yorumunu yaptı.

ONLAR BENİM AYRILMAMI İSTEDİ
Demba Ba'dan ise yönetimi sıkıntıya sokacak bir açıklama geldi. Dubai TV'ye konuşan golcü yıldız, tatile çıkmadan önce kendisiyle görüşen Beşiktaşlı yöneticilerin Çin'den teklif geldiğini, bunu değerlendirmesi durumunda hem kendisinin hem de Beşiktaş'ın kazanacağını söylediklerini açıkladı. Ba, "Ayrılmamı istiyorlarsa benim şartlarımda benim istediğim takım olur " diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN