İlk hedef Remy

İlk hedef Remy
Pazartesi 29.06.2015

Demba Ba'nın gidişiyle forvet hattında eksilen siyah-beyazlılar, transfer yapmak için düğmeye bastı. Papiss Cisse ve Moussa Sow'un da bulunduğu listenin ilk sırasında Chelsea'li Loic Remy'nin adı yazıyor

Beşiktaş'ta gündem forvet transferi üzerine yoğunlaştı. Siyah-beyazlıların teknik direktörü Şenol Güneş'in önünde şu an için 3 isim var: Papiss Cisse, Moussa Sow ve Loic Remy. Cisse ve Sow'u ikinci plana atan tecrübeli teknik adam yönetime "Remy'yi istiyorum" dedi. Ancak kulübü Chelsea kapıyı 12 milyon euro'dan açtı. Demba Ba'dan gelecek tüm parayı Remy'ye harcamak istemeyen Kara Kartal, kiralama alternatifini devreye soktu.

ORMAN'IN CHELSEA İLE ARASI İYİ

Remy ile West Ham'ın başına geçen 'eski dost' Slaven Bilic de yakından ilgileniyor. Ancak Demba Ba transferi sırasında Chelsea ile yakın ilişkiler kuran Fikret Orman ve kurmayları, daha avantajlı. İngiliz ekibiyle 2018'e dek kontratı bulunan Remy için Beşiktaş, satın alma opsiyonlu kiralama önerisini Chelsea'ye iletti. İngiliz ekibinden gelecek cevaba göre siyah-beyazlılar rotalarını belirleyecek.

CİSSE ÇOK SORUNLU
Siyah-beyazlıların bir diğer gözdesi Papiss Cisse konusunda ise son derece ciddi tereddütler bulunuyor. Teknik direktör Şenol Güneş, bu oyuncuyu çok beğendiğini söylemesine rağmen, problemli bir isim olması Beşiktaş yönetimini endişelendiriyor. Yüksek maliyeti nedeniyle böyle bir risk altına girmek istemeyen Beşiktaşlı idareciler bu sebeple Loic Remy'i alabilmek için bastırıyor.

İNGİLİZLER DE YAZDI
Siyah-beyazlıların, Loic Remy'ye olan ilgisi, İngiliz basınında da geniş şekilde yer almaya başladı. Daily Star Gazetesi, Beşiktaş'ın eski Chelsea'li Demba Ba'yı gönderdikten sonra bir diğer Chelsea'li Loic Remy'nin peşinde olduğunu yazdı. Haberde Diego Costa'nın gölgesinde kalan 28 yaşındaki forvetin İstanbul'a gitmeye hazır olduğu da vurgulandı.

Mehmet AKDERE
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN