Bir Ba 7 yıla bedel

Bir Ba 7 yıla bedel
Salı 30.06.2015

Beşiktaş, Demba Ba'nın Shenhua'ya satışından 13.5 milyon euro'yu kasasına koyacak. Kartal, Ba'ya kadar 7 yılda oyuncu satışı ve kiralamadan 8.9 milyon euro alabilmişti

Adına tezahüratlar yapılan Demba Ba ile vedalaşan Beşiktaş kasasını da doldurdu. Geçen sezon Chelsea'den 6.5 milyon euro'ya transfer edilen Senegalli yıldız geçtiğimiz günlerde Çin'in Shanghai Shenhua ekibine 13.5 milyon euro'luk bedelle satıldı. Bu rakam siyah-beyazlılar adına da son yılların en önemli alışverişi oldu. Siyah-beyazlılar, Demba Ba'nın satışından son 7 sezona bedel bir parayı kazanmayı başardı.

Tek başına katladı
Demba Ba'nın Shenhua'ya satışından kasaya 13.5 milyon euro girdi. Kartal 2008-09 sezonundan Ba'nın gönderilmesine kadar oyuncu satışı ve kiralanmasından toplam 8.9 milyon euro gelir elde edebilmişti. İşte Demba öncesi yıl yıl Beşiktaş'ın bonservis ve kiralama gelirleri:

2.5 daha gelecek
Demba Ba'nın satışından gelecek para 13.5 milyon euro ile sınırlı kalmayacak. Senegalli futbolcu oynadıkça ve gol attıkça Beşiktaş da kazanmaya devam edecek. Demba Ba 30 resmi maç oynayınca Kartal'a 1.5 milyon euro gelecek. Ayrıca yeni kulübü Shenhua 3 yıllık süre boyunca Senegalli'nin attığı 30. golden sonra da Beşiktaş'a ekstradan 1 milyon euro daha ödeyecek. Böylece 13.5'a 2.5 milyon euroeklenecek.
Etiketler Chelsea, Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN