Güneş ne diyorsa o!

Güneş ne diyorsa o!
Perşembe 03.09.2015

Transferde yönetimin önerdiği isimler ile Şenol Güneş'in istediği isimler uyuşmadı. Son sözü ise tecrübeli hoca söyledi: Gerek yok

Beşiktaş'ta üç mevkiye yapılması planlanan takviyelerin gerçekleşmemesinin, Şenol Güneş ile yönetimin elindeki oyuncu listesinin birbirini tutmaması olduğu ifade edildi. Teklif edilenlerin bazılarını teknik direktör Şenol Güneş beğenmedi, Güneş'in istediklerini ise yönetim alamadı. Ön libero için Güneş'in ilk tercihi Ozan Tufan'dı. Sonra Gökhan İnler, Nuri Şahin, Tolga Ciğerci ve son olarak da Obi Mikel... Yönetim ise Güneş'e; Gago, Fellaini, Lucas, Diarra, Kucka, Lawal, Nocerino, Ledesma, Boateng, Romao, Serero, Garmash, Aquiliani ve Onazi'yi önerdi. Güneş, "Kimsenin istemediği adamları istemem, elimdekilerle devam ederim" diye veto etti. Kalede ise Sambade'nin önerdiği Adan ve Beto'ya "olur" veren Güneş, yönetimin anlaştığı Valdes'i ise yine Sambade'nin vetosu ile istemedi. Mandanda için teklif yapıldı, Andujar ismi ise masada kaldı.

İSTEDİKLERİ OLMAYINCA...
Stoper için Alex'e gidildi, Güneş veto etti. Güneş'in istediği Doria ise La Liga'yı tercih etti. Besic'i, Tottenham'ı bırakmadı. Bayal Sall da aynen Andujar gibi masada kaldı. Sonuç mu? Bu isimlerin tamamına yakınıyla görüşmeler yapıldı, ancak biriyle bile imza atılamadı. Çünkü Güneş, "İstediklerim olmayacaksa, transfere gerek yok!" diyerek noktayı koydu.

OCAKTA GEREKEN TAKVİYE YAPILIR
Teknik direktör Şenol Güneş'in stopere, kaleye veya orta sahaya sıradan bir ismin sadece transfer olsun diye alınmasından ya da pahalı bir transferin takım içindeki dengeleri bozmasından çekindiği için bazı isimleri veto ettiği öğrenildi. Yönetim bunun ardından aceleci davranmak yerine sezonun ilk yarısı boyunca listedeki oyuncularla temaslarda bulunma kararı alındı. Elde kalan bütçenin ilk yarı boyunca oluşacak şartlara göre kullanılması kararına varıldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN