Gomez'den özür diliyorum

Gomez'den özür diliyorum
Cumartesi 05.09.2015

B. Münih ve Alman Milli Takımı'nın efsanesi Scholl daha önce, "Sahada yatmaktan bir yerlerinin yara olmasından korktum" dediği Gomez'den af diledi

Beşiktaş'ın yeni transferi Mario Gomez için, hem Bayern Münih'in hem de Alman Milli Takımı'nın efsane isimlerinden Mehmet Scholl'den tarihi bir itiraf geldi. Scholl, 2012 Avrupa Şampiyonası esnasında yaptığı bir eleştiri nedeniyle uzun süre gündemden düşmemişti. O dönemde B. Münih forması giyen Gomez'in, Portekiz ile oynanan açılış maçında yeterince koşmadığını ileri süren Scholl, "Bir ara sahada yatmaktan bir yerlerinin yara olmasından ve onu çevirmemiz gerektiğinden korktum, herkes hareketli ama o koşmuyor" diye konuşarak Gomez'e ağır bir eleştiri getirmişti. Scholl'e, Gomez'den cevap gecikmemişti. Alman oyuncu, "Herkes beni eleştirebilir ama benim kulübümden birinin böyle bir çıkış yapması üzdü" diyerek üzüntüsünü dile getirmişti.

ONUN KARİYERİ ASLINDA ÇOK BÜYÜK
Haftalarca konuşulan bu eleştirisi ile Gomez'in bu süreçten sonra Almanya'da farklı bir gözle bakılmasına vesile olan Scholl'un özrü ise yıllar sonra geldi. Spiegel dergisine konuşan efsane oyuncu, "O zaman sarfettiğim sözlerle, oyuncuya çok büyük zarar verdim. Buna çok üzüldüm ve artık özür dileme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Mario'nun kariyeri, bu sözlerime indirgenmeyecek kadar çok önemli ve büyük" çıkışını yaparak günah çıkardı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN