Kartal 'sniper' gibi

Kartal 'sniper' gibi
Çarşamba 09.09.2015

Slaven Bilic idaresinde 'dengeli' futbol anlayışı sergileyen Beşiktaş, Güneş'le kabuk değiştirdi. Gol sayısı 3 kat arttı

Siyah-beyazlıları 3 sezon çalıştıran Slaven Bilic oyun anlayışı dolayısıyla orta sahayı kalabalık tutuyor, defansif isimlere 11'de yer veriyordu. Şenol Güneş ise tam anlamıyla devrim yaptı. Tecrübeli teknik direktör, Oğuzhan Özyakup başta olmak üzere birçok hücum oyuncusuna güven aşılayarak saha içinde özgürlük kazandı. Gökhan Töre, Quaresma, Sosa, Cenk Tosun, Mario Gomez gibi ofansif yönleri ve yetenekleri yüksek futbolcular Güneş'le birlikte kendilerini fazlasıyla gösterme şansı buldu. Tecrübeli çalıştırıcı sezon başında 'tam takım' çalışmaya başlayacakları ilk idmanda futbolcularını etrafında toplamış ve yeni felsefesini "Biz Beşiktaş'ız. Büyük takımlar gibi oynayacağız. Ben isimlere bakmam. Hücumda daha serbest oynayacaksınız ancak hepiniz savunmaya yardım edeceksiniz" demişti. Siyahbeyazlı oyuncular da hocalarının bu felsefesini çabuk kavradı ve uygulamaya koydu.

TAM BİR TAKTİK USTASI

Şenol Güneş'in yeni sistemiyle birlikte birçok oyuncunun istatistikleri de arttı. Yıldızı en çok parlayan isim olan Oğuzhan yeni sezonda ilk 3 haftada 3 asist yaparken 1 kez de meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Cenk Tosun, 4 golle krallık koltuğuna oturdu. Töre de 3 asistiyle takım arkadaşlarını besledi. Beşiktaş geçen sezon ilk 3 haftada 3 kez fileleri havalandırırken, bu sayı 10'a çıktı. Siyah- beyazlılar bencilliği bırakıp topu paylaştıkça gol sayısı tavan yaptı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN